Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Uczennice liceum założyły spódnice. Spadła na nie fala feministycznego hejtu

Uczennice gnieźnieńskiego liceum postanowiły uczcić Dzień Kobiet zakładając do szkoły spódnice. Nagrodą dla dziewcząt było zwolnienie tego dnia z odpowiedzi. Niestety pomysł spotkał się z falą hejtu ze strony środowisk feministycznych. Krytyki przestraszyła się dyrekcja szkoły, która zapowiedziała przeprowadzenie warsztatów antydyskryminacyjnych.

Chyba żaden z uczniów nie spodziewał się, że pomysł włożenia w Dzień Kobiet spódnic przez dziewczęta z liceum w Gnieźnie wywoła takie zamieszanie i falę krytyki. Uczniowie zaproponowali, aby tego dnia każda z uczennic zastąpiła młodzieżowe spodnie - kobiecą spódnicą. W ten sposób uczniowie chcieli podkreślić wyjątkowość tego dnia. Zdecydowana większość uczennic dołączyła do zabawy, ale akcja spotkała się ze sprzeciwem środowisk feministycznych, które stwierdziły, że ma ona podłoże „seksistowskie”.

Ważnym elementem Dnia Kobiet w gnieźnieńskim liceum była nagroda dla dziewcząt ubranych w spódnice. Nauczyciele obiecali zwolnić tak ubrane uczennice z odpowiedzi. Jednak zdaniem jednej z lokalnych działaczek lewicy, „zachęcanie dziewcząt do korzyści z wkładania spódniczki może prowadzić do uprzedmiotowienia kobiet”. Także członkowie szkolnego samorządu podkreślali, że byli oskarżani w internecie o seksizm. Uczniowie w rozmowie z Radiem Poznań tłumaczyli, że widzieli u swych koleżanek ubranych w spódnice autentyczną dumę z tego, że są kobietami. Ich ubiór także to podkreślał i nadawał Dniu Kobiet wyjątkowości.

Jednak Kamila Kasprzak z Partii Razem jest zdania, że cała ta sytuacja prowadzi do „sprowadzania kobiety do stroju, wyglądu, do stereotypizacji”. W obronie uczniów stanął senator PiS Robert Gaweł, który jest wieloletni nauczycielem. Hejt, który spadł na chłopców i inicjatorów akcji nazwał „zaplanowanymi działaniami, które od wielu lat się toczą i mają przeformatować społeczeństwo i zmienić znaczenie pojęć takich jak kobiecość, męskość, to wszystko ma być przewrócone do góry nogami”.

Zamieszanie jakie powstało na skutek szkolnej zabawy w Dniu Kobiet wystraszyło dyrekcję placówki, która zapowiedziała zorganizowanie „warsztatów o pozycji kobiety w świecie, o tolerancji, byciu oryginalnym i wyzwaniach, które niesie ten świat”.

za:www.pch24.pl


Copyright © 2017. All Rights Reserved.