Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

TOP 10 cytatów elity artystycznej „tego kraju”, czyli polskość to nienormalność…

W XVIII wieku Europa odetchnęła z ulgą. Trzy kraje normalne, przewidywalne, jak na owe czasy, dokonały zaboru czwartego kraju. Kraju głupiego i swarliwego. Rozbiory. Teraz nikt nie miałby ochoty nawet nas rozbierać!

1.Daniel Olbrychski
    
W XVIII wieku Europa odetchnęła z ulgą. Trzy kraje normalne, przewidywalne, jak na owe czasy, dokonały zaboru czwartego kraju. Kraju głupiego i swarliwego. Rozbiory. Teraz nikt nie miałby ochoty nawet nas rozbierać!


2. Olgierd Łukaszewicz

Polacy są niedouczeni, wystaje im słoma z butów, są megalomanami, mają problem z porozumiewaniem się z innymi.


3. Agnieszka Holland


Mieszkam i pracuję poza Polską. Kiedy przyjeżdżam, uderza mnie fala niedobrego powietrza, coś takiego, jakby w zamkniętym pomieszczeniu ktoś bez przerwy puszczał bąki. Jest coś takiego, że jest duszno.

4. Krystyna Janda

Polska się wali, ponieważ na nowo, zapanowało kłamstwo. Zbiorowe i totalne, świadome, usankcjonowane, instytucjonalne, a co za tym idzie pozwolenie na powszechne kłamstwo, czyli zło. Upadek jest wielki, bo kłamstwo także przestało być wstydem.


5. Jerzy Stuhr


Jak ktoś mnie pyta, jak ja się czuję jako Polak za granicą, to powolutku mówię już żonie na ulicy: „Tylko nie za głośno po polsku”

6. Manuela Gretkowska

Polska nie jest kobietą. Jest zapijaczonym, nieudolnym facetem w depresji.
Polska jest takim pobitym, brudnym i trochę śmierdzącym jeszcze, ale ambitnym dzieckiem alkoholika. Skrzywdzonym, pełnym lęku i niepewnym siebie.

8. Maria Nurowska

Wstydzę się, że jestem Polką z takiej Polski

9. Bogusław Linda

Schamieliśmy totalnie, zrobiliśmy się prowincją, gdzie króluje wiocha z elementami szlacheckimi i wiejskimi. To połączenie sarmackiej swawoli i wioskowego showmeństwa jest naszą tragedią.

10. Wojciech Pszoniak

Oczywiście chamów i prostaków nie brakuje nigdzie, ale w Polsce nagle zajęli miejsce na świeczniku i nadają ton.

I jeszcze jeden cytat:


Ojczyznę kochać trzeba i szanować /Nie deptać flagi i nie pluć na godło/Należy też w coś wierzyć i ufać/Ojczyznę kochać i nie pluć na godło.
O, przepraszam, on do tego rankingu gwiazd nie pasuje…
 
autor: Aleksandra Jakubowska


Publicystka, dziennikarka i była polityk. Była rzecznik prasowy rządu Józefa Oleksego i rządu Włodzimierza Cimoszewicza, w latach 2001–2003 wiceminister kultury oraz generalny konserwator zabytków w rządzie Leszka Millera, w latach 2003–2004 szef gabinetu politycznego premiera Leszka Millera, posłanka na Sejm III i IV kadencji.

za: https://wpolityce.pl/kultura/416840-top-10-cytatow-elity-artystycznej-tego-kraju


                                                                                 ***
Dlaczego te wyznania wstawione w „Wydarzeniach” ?
Ano dlatego, że to nie zwykły kondensat wyciągu z kart…choroby.
Choroby antypolonizmu i innych osłabień ciała, ale przede wszystkim duszy.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.