Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"To skok w polityczną przepaść". Radni PO i Nowoczesnej przeciw upamiętnieniu pielgrzymki Jana Pawła II do Polski!

Podczas dzisiejszej sesji Rady m. st. Warszawy radni Koalicji Obywatelskiej odrzucili projekt stanowiska ws. upamiętnienia 40. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski oraz 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów do polskiego parlamentu. "To już nie jest skręt w lewo. To skok w polityczną przepaść"

- komentuje na Twitterze radny PiS, Błażej Poboży.

Głosami radnych Koalicji Obywatelskiej odrzucono przygotowany przez klub Prawa i Sprawiedliwości projekt stanowiska "w sprawie przypadających w czerwcu rocznic związanych z polskimi przemianami ustrojowymi", które uwzględniało upamiętnienie 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r.

Przeciw przyjęciu stanowiska było 39 radnych z klubu Koalicji Obywatelskiej. Od głosu w tej sprawie wstrzymała się, będąca radną niezrzeszoną, Monika Jaruzelska.

"Za" głosowało 18 radnych z klubu PiS.

za:telewizjarepublika.pl


***

Warszawscy radni PO nie chcą uchwały o JPII - "Tyle jeśli chodzi o nawrócenie polityków PO po wyborach"

Radni PO i N nie chcą na #RadaWarszawy: uchwały upamiętniającej pielgrzymkę Świetego Jana Pawła II i rocznicy wyborów 4 VI 1989, zwiększenia partycypacji mieszkańców w debacie nad raportem o stanie Warszawy. To już nie jest skręt w lewo. To skok w polityczną przepaść. - pisze warszawski radny PiS Błażej Poboży

- Treść stanowiska radnych Rady Warszawy @warszawskipis odrzuconej przez radnych #KoalicjaObywatelska ws. upamiętnieni 40. rocznicy pielgrzymki JPII do Polski oraz 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Nie wiadomo dlaczego? Po prostu odrzucili w głosowaniu i już!  - pisze Alicja Żebrowska radna PiS publikując stanowisko radnych Prawa i Sprawiedliwości

- Tyle jeśli chodzi o "nawrócenie" polityków PO po wyborach- komentuje radny Oliwer Kubicki

za:www.tysol.pl

***

Postępaki bez masek. To dobrze. W pewnym sensie...  Chociaż szkoda tych ludzi.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.