Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"Burzenie polskiego Kościoła". Prowokacja Jażdżewskiego w Gdańsku

"Solidarność" Stoczni Gdańskiej domaga się odwołania wykładu o "burzeniu polskiego Kościoła" z programu gdańskich obchodów – pisze "Nasz Dziennik".

 Gazeta wyjaśnia, że do władz Gdańska, Europejskiego Centrum Solidarności i Fundacji Gdańskiej trafił wniosek związkowców o odwołanie spotkania autorskiego Piotra Augustyniaka i Leszka Jażdżewskiego pt. "Burzenie polskiego Kościoła".

"To wydarzenie może zakłócić i będzie dzielić Polaków oraz jest ewidentnym atakiem na Kościół katolicki" – stwierdza we wniosku zastępca przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz.

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" związkowiec oświadczył, że spotkania z udziałem Jażdżewskiego nie było wcześniej w programie ECS. Dodał, że pojawiło się nagle na stronie internetowej Centrum.

– Już sam tytuł jest kontrowersyjny. Hasło "likwidacja Kościoła". Co to za hasło!? Ja tego nie rozumiem – mówi oburzony Guzikiewicz. – My chcemy, żeby to były spokojne obchody. I potrzebna jest pilna interwencja organizatorów w tej sprawie – apeluje.

Z kolei "ND" przypomina, że w dniach 1–11 czerwca w Gdańsku trwa Święto Wolności i Solidarności, w ramach którego przewidziano szereg wydarzeń. Spotkanie z udziałem Jażdżewskiego zaplanowano w części "Strefa Społeczna/Demokracja".

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.