Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Papieski pielgrzym Donald Tusk

Donald Tusk pochwalił się w Gdańsku uczestnictwem w pielgrzymkach Jana Pawła II. „Wielu” – podkreślił. „Uwierzcie w to, że to, o co wy walczycie, to jest to, o czym mówił polski papież” – przemawiał do KOD i Obywateli RP.

Zanosiło się na to, że za moment Tusk zaintonuje znaną z pielgrzymek papieskich, a niedawno cytowaną przez Donalda Trumpa pieśń ze słowami „My chcemy Boga w książce, w szkole”. A potem sędzia Gersdorf i płk Mazguła zaśpiewają na dwa głosy mniej pamiętaną jej zwrotkę: „My chcemy Boga w wojsku, w sądzie, w rozkazach królów, w księgach praw. W służbie na morzu i na lądzie. Spraw to, Maryjo, spraw, o spraw”.

A wszystko po to, by odreagować porażkę opozycji związaną ze wspieraniem lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów. Gdy padały te słowa, za plecami Tuska stał Rafał Trzaskowski, który z zażenowania mrużył powieki. Dowiódł tym samym, że Bronisław Geremek nie nauczył go kontrolowania mimiki twarzy. No i w kilka dni później Trzaskowski powalczył o dziedzictwo polskiego papieża w czasie marszu z „księdzem” w tęczowym ornacie. Wyrachowanie Tuska, który dawno nie był w Polsce, zderzyło się ze spontanem jego następców. Niech żyje spontan!

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.