Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zapowiedź cenzury klimatycznej?

Wydłuża się lista „dogmatów”, będących w istocie zabobonami, których nie można krytykować. We Francji chcą np. zakazać krytykowania „dogmatu” o zmianach klimatycznych. Wszystko zaczęło się od

telewizyjnej dyskusji działaczki ekologicznej i kandydatki Zielonych do PE Claire Nouvian z Élizabeth Lévy, szefową miesięcznika „Causeur”, który walczy z szeroko pojętą polityczną poprawnością. Teoretycznie dyskusja jakich wiele.

Lévy krytykowała jednak „niemal religijną” naturę dyskursu ekologów. Jej adwersarka była chyba w szoku, że ktoś może myśleć inaczej, wezwała więc do cenzurowania „negacjonistów” zmian klimatycznych. Skierowała w tej sprawie petycję do Najwyższej Rady Audiowizualnej (CSA), by ta napomniała media, że nie mogą być platformą, na której „zaprzecza się globalnemu ociepleniu” (to jej zdaniem jest „udowodnionym faktem”), bo „stwarza to klimat podejrzeń wobec nauki”. Tymczasem nawet we Francji, która pod światłymi rządami Macrona stała się ostoją klimatologicznej dogmatyki, jest wiele pozycji naukowych rozprawiających się z jej mitami. Na marginesie – mamy kolejny dowód na to, że zielone „arbuzy” wewnątrz nadal pozostają zwolennikami totalitaryzmu.

Bogdan Dobosz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.