Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

List hańby, list przeciw Polsce

Skandaliczny list b. polskich ambasadorów pokazuje rozpacz i panikę tych, którzy chcieliby widzieć Polskę słabą, podległą rosyjsko-niemieckim interesom. Bo to sojusz Polski ze Stanami Zjednoczonymi jest największym zagrożeniem zarówno dla Niemiec, jak i Rosji oraz ich zwolenników.

Polska, która w latach międzywojennych była zaporą przed czerwoną zarazą, dziś jest zaporą przed nienormalnością. Suwerenność naszego kraju nie podoba się ludziom, którzy całą swoją karierę związali z postkomunistycznym systemem. Autorzy listu wymierzonego tak naprawdę w niepodległą Polskę to m.in. resortowe dzieci, osoby zarejestrowane przez komunistyczną bezpiekę jako tajni współpracownicy, osoby szkolone w Moskwie czy latami żyjące z zagranicznych grantów. Ilekroć pojawia się list byłych ambasadorów, trzeba przywoływać te nazwiska. Bo jeśli rodzice jednego z autorów walczyli z niepodległościowym podziemiem, to nic dziwnego, że pisze on o „bratobójczej walce”. Tymczasem była to zaplanowana eksterminacja polskich bohaterów, którzy chcieli, by ich kraj był wolny. A teraz spadkobiercy pokolenia UB piszą kłamstwa – na szczęście ich intencje są czytelne: nie chodzi o dobro Polski, lecz własny interes.

Dorota Kania

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.