Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

A. Sobecka: Wykorzystanie przez środowiska LGBT nazwy kojarzonej z obroną życia – skandaliczne

Wykorzystanie przez środowiska LGBT nazwy kojarzonej z ogólnopolskim Marszem dla Życia i Rodziny jest skandaliczne – ocenia poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka. Chodzi o hasło tzw. marszu równości w Toruniu, które brzmi „Dla życia i rodziny”. Manifestacja ma odbyć się 21 września.

W rozmowie z naszą redakcją poseł zaznaczyła, że takie działanie to wyraz wyjątkowej prowokacji i manipulacji.

    – Rozumiem, że to wyjątkowa prowokacja i manipulacja, bowiem tym ogłoszeniem uderza się w tradycyjne wartości, na których budowane jest polskie społeczeństwo. Dlatego wykorzystywanie nazwy kojarzonym z ogólnopolskim marszem dla życia i rodziny uważam za wyjątkowo skandaliczny – podkreśliła.

Polityk wystosowała także list otwarty. Wskazuje w nim, że powoływanie się przez środowiska LGBT na troskę o życie i rodzinę jest co najmniej kuriozalne, bowiem są oni równolegle żarliwymi zwolennikami tzw. aborcji i eutanazji.

    – To przekraczanie wszelkich granic. To jest wchodzenie w naszą tradycję, kulturę, nasze obyczaje – dodała.

Poseł wskazała, że „to mylenie pojęć jest celowe i w konsekwencji prowadzi do redefinicji małżeństwa i rodziny, na co nie może być przyzwolenia społecznego”.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.