Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kłopot z obrońcami przyrody

Jeśli ktoś zetknął się kiedyś z najbardziej zagorzałymi miłośnikami kotów lub psów, to wie, że może to być traumatyczne doświadczenie. Dla części kocich i psich aktywistów radykałów wszystko ma być ściśle podporządkowane dobru tych zwierząt, oczywiście dobru zdefiniowanemu przez tych ludzi. Czasem rozumianemu wbrew naturze zwierząt.

Nie przeczę, tacy aktywiści są potrzebni w społeczeństwie i wykonują dużo dobrej roboty, na przykład zabierając porzucone zwierzęta z ulic, lecząc je i przysposabiając do adopcji. Ale ich nadmierne poczucie misji i radykalizm odstraszają, a bywa, że wręcz przerażają, szkodząc sprawie ochrony i godnego traktowania zwierząt.

Podobnie jest z aktywistami ekologicznymi. Zgoda, ochrona przyrody i zasobów Ziemi to bardzo ważna sprawa. Ale radykalizujący się ekolodzy już domagają się rezygnacji nie tylko ze złych nawyków życia codziennego, ale nawet z rodzenia dzieci. I w ogóle domagają się, by świat radykalnie zmienić z dnia na dzień, tu i teraz, bez względu na wszystko. A taką postawą na dłuższą metę tylko szkodzą sprawie, na której niby tak bardzo im zależy.

Marcin Herman

za:niezalezna.pl

***

Hmm...Rodziny bez dzieci... No to kto zrodzi i utrzyma lewy aktyw?...
- Oni tak naprawdę, czy udają dla samoośmieszenia?...
To by uwiarygadniało moją hipotezę sprzed lat, iż to agenci prawicy i wiadomego Prezesa demolujący lewe ugrupowania :-)
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.