Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Napisała, że "homoseksualizm nie jest właściwy". Aktorka straciła za to pracę

Chrześcijańska aktorka Seyi Omooba straciła główną rolę w produkcji "The Color Purple" po tym, jak twórcy odkryli, że wiele lat temu napisała w mediach społecznościowych, że homoseksualizm nie jest „właściwy”. Aktorka oświadczyła brytyjskim mediom, że planuje pozwać zarówno teatr, jak i swoich byłych agentów.

Seyi Omooba pozwie Curve Theatre w Leicester i Global Artists do sądu za naruszenie umowy i dyskryminację religijną. Omooba, która miała grać główną rolę w musicalu Celie, wyraziła otwarcie swoją opinię w 2014 we wpisie na Facebooku, wpis upubliczniono ponownie w marcu tego roku.

Christian Legal Centre potwierdziło BBC, że poprze jej sprawę, jednak producenci twierdzą, że jak dotąd nie wiedzą o żadnych działaniach prawnych w tej sprawie. W swoim poście mieszkanka Londynu napisała, że „nie wierzy, że można urodzić się gejem”, co doprowadziło do zerwania z nią umowy przez teatr. Teraz jest przekonana, że przez to została wyrzucona z zawodu.

„We wszystkich mediach społecznościowych zawsze publikuję artykuły o Bogu lub Piśmie Świętym” - wyjaśniła w filmie na YouTube. „Wiedzieli, że jestem chrześcijanką i znali moją postawę wobec małżeństwa, mojej wiary, Boga… w wielu różnych sprawach o których mówi Biblia.”

„Nadal nie mogę w to uwierzyć, to była ogromna okazja - coś, czego nie myślałam, że kiedykolwiek osiągnę - i pamiętam, jak reżyser castingu powiedział mi: „bądź bardzo ostrożna, gdzie pójdziesz dalej, ponieważ masz jeszcze nieoszlifowany talent" - mówiła aktorka.

Zrzut ekranu z postu na Facebooku aktorki został rozesłany przez innego aktora po tym, jak została obsadzona jako Celie – postać która jest molestowaną żoną w bliskim związku z piosenkarką - w adaptacji scenicznej nagrodzonej nagrodą Pulitzera powieści Alice Walker z 1983 roku.

„Czy nadal masz takie zdanie? Czy cieszysz się, że jesteś hipokrytką?” - napisał jeden z członków obsady.

„Widząc, że właśnie ogłoszono, że grasz postać LGBTQ, myślę, że jesteś winna swojemu LGBTQ wyjaśnienie” - dodał.

Omooba wyznała, że była zszokowana odkryciem jej powołania się na Pismo Święte sprzed lat, które zniszczyło jej karierę.

„Byłam bardzo zdziwiona, myślałam „wow, ludzie naprawdę uważają, że ich nienawidzę?” - powiedziała Omooba.

„Ludzie nazywali mnie „homofobiczną”, a potem zaczęłam odbierać telefony od producentów, którzy mówili coś w stylu: powinnaś wycofać to oświadczenie lub to, co napisałaś, albo przeprosić za to, co opublikowałaś” - tłumaczy aktorka.

W tym czasie producenci przedstawienia wydali oświadczenie: „Po uważnej refleksji zdecydowano, że Seyi nie będzie już zaangażowana w produkcję”. Dyrektor generalny Curve, Chris Stafford i Nikolai Foster, powiedzieli BBC, że podtrzymują to oświadczenie, ale „nie otrzymali żadnego zawiadomienia o czynnościach prawnych”.

Omooba twierdzi, że oprócz tego, że została opuszczona przez teatr, w związku z tym incydentem również jej agent zerwał współpracę.

„Nie sądziłam, że zaszło to tak daleko, jeśli chodzi o wypowiedzenie, jeśli chodzi o utratę agenta. Próbowałam wysłać e-maila do agentów, starać się ponownie o pracę, ale po prostu brak odpowiedzi z ich strony. Nie sądziłam, że dojdzie do takiej eskalacji, ale teraz już tak jest i muszę sobie z tym poradzić” - powiedziała aktorka.


Jacek Szpakowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.