Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Barbarzyńcy u bram

Im bliżej wyborów, tym mniej różnią się politycy PO, SLD I PSL. Z każdym dniem widać coraz wyraźniej, że rozdzielenie się na trzy odrębne komitety to tylko gra obliczona na nabranie wyborców. W istocie, widać to w każdym programie publicystycznym, mówią zgodnym chórem, bronią się nawzajem – są w rzeczywistości jedną formacją.

Powtórzę to, co mówię od lat: w Polsce mamy naprawdę tylko dwie formacje polityczne. Jedna to obóz Zjednoczonej Prawicy, druga to postkomuna, planująca w Polsce lewacką rewolucję i niszczenie instytucji, które mogłyby kontrolować postkomunistyczne środowiska. Ewentualny ich sukces w wyborach to faktyczne zagrożenie dla demokracji. Z jednej strony zablokowanie mechanizmów demokratycznych, z drugiej – odebranie podmiotowości i godności Polakom przez przywrócenie postkolonialnej polityki i likwidacji programów społecznych. To nie tylko likwidacja programu 500+ i naszej polityki społecznej, to także niszczenie republikańskich podstaw odbudowywanego obecnie państwa. Do władzy chcą wrócić ludzie, którzy reprezentują poziom lumpenproletariatu, zarówno pod względem języka wypowiedzi, jak i szacunku dla demokracji oraz polskiego państwa.

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.