Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Smarzowski z puszką pod kościołem

Wojciech Smarzowski, reżyser filmu „Kler”, przekazał na WOŚP drogi samochód. „Hojnego” reżysera nie kosztowało to ani grosza, bo dostał auto od jednego z portali jako „najodważniejszy reżyser”. Smarzowski religię w szkole nazywa „praniem dziecięcych mózgów”, a o Janie Pawle II mówi, że tylko Polacy wierzą, iż

„nie jest odpowiedzialny za ochranianie księży pedofilów”. Jerzy Owsiak podziela poglądy Smarzowskiego, a „Kler” nazwał „najważniejszym filmem ostatnich prawie trzech dekad”. Gdyby wrogowie Kościoła zorganizowali zbiórkę wśród ludzi podzielających ich poglądy, wszystko byłoby OK. Uczciwe byłoby nawet, gdyby Smarzowski poszedł pod kościół z puszką i wykrzykując, jak nie znosi Jana Pawła II, prosił ludzi o kasę. W końcu ma ksywę „najodważniejszy”! Tymczasem o ile na ulicy na WOŚP kwestuje młodzież, o tyle pod kościołami spotykamy małe dzieci, by nikomu nie wypadało powiedzieć im złego słowa. A teraz najlepsze: Owsiak wysyła je do katolików, tych z „wypranymi mózgami”, kochających Jana Pawła II, których nie znosi, bo wyliczył, że są oni – statystycznie biorąc – LEPSI od ateistów. Na swoich pożeraczach papki medialnej, wypranych z idei, na żaden Złoty Melon by nie zarobił.

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl

***

Można rzec: Normalna droga i poziom postępowej młodzieży. Wiek nie gra tu roli... Szkoda ludzi...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.