Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wałęsa zabronił prezydentowi powoływać się na „Solidarność”. Borowski punktuje!

Lech Wałęsa może sobie zakazywać swoim dzieciom i wnukom, aby zachowywali się właściwie - powiedział na antenie Telewizji Republika Adam Borowski, były działacz opozycji w czasach PRL

Na Początku rozmowy skupiono się na skandalicznym wywiadzie Władysława Frasyniuka.

Władysław Frasyniuk ciężko znosi rządy Prawa i Sprawiedliwości. Upust temu dał w wywiadzie dla jednego z portali internetowych, gdzie mówił o Kornelu i Mateuszu Morawieckim. Na Facebooku zawrzało, bowiem wywiązała się dyskusja z udziałem żony Frasyniuka i siostry szefa rządu.

Na portalu wroclaw.wyborcza.pl ukazał się wywiad z Władysławem Frasyniukiem. Były działacz "Solidarności" podważył fakt, że Kornel i Mateusz Morawiecki walczyli z komunizmem.

– Władysław Frasyniuk świadomie kłamie! On ma pełną wiedzę o rzeczywistych faktach – powiedział nam Borowski.

– Kiedy Frasyniuk miał 14 lat, to Kornel był doświadczonym wydawcą ważnego pisma polityczno-społecznego. On był już aktywnym działaczem, który występował przeciwko komunizmowi – podkreślił.

Wyjaśnił, że to na siłach Kornela Morawieckiego zbudowano zaplecze drukarskie i kolporterskie pism RKS. – Drogi Frasyniuka i Kornela Morawieckiego rozeszły się, ponieważ 1 i 3 maja ludzie chcieli demonstracji, a RKS, na którego czele stał Frasyniuk był przeciwko. Kornel nie mógł się z tym pogodzić, on uważał, że Solidarność musi wychodzić na ulice i walczyć o swoje – tłumaczył.

Podkreślił, że mówienie o tym, że Kornel opuścił dobrowolnie kraj jest kłamstwem. – Frasyniuka aresztowano 5 października 1982 roku, a Kornel ukrywał się do roku 1987 i prowadził bardzo efektywną działalność podziemną, SW stała się legendą, jej oddziały powstały w kilkunastu miastach i nigdy nie została zinwigilowana. Kornel po aresztowaniu nie wyjechał z Polski z własnej woli, tylko został wyrzucony przez służby. Wrócił do kraju przez zieloną granicę, aby kontynuować walkę – mówił.

Wałęsa pisze do prezydenta Dudy!

– Solidarność jest własnością narodu polskiego i prezydent ma prawo powoływać się an jej dorobek, bo to piękna tradycja. (…) Lech Wałęsa może sobie zakazywać swoim dzieciom i wnukom, aby zachowywali się właściwie - powiedział na antenie Telewizji Republika Adam Borowski.

Dodał, że Wałęsa tymi słowami nawiązuje tak naprawdę do swojej osoby.

za:telewizjarepublika.pl

***

Napisał. Nakleił znaczek? No to o co halo? :-)

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.