Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pary jednopłciowe mogą być rodzicami zastępczymi. Jest orzeczenie chorwackiego Trybunału Konstytucyjnego

Trybunał Konstytucyjny w Chorwacji orzekł, że pary jednopłciowe mogą prowadzić rodziny zastępcze. Sądy oraz odpowiedzialne placówki mają obowiązek dostosować się do decyzji trybunału.

Chorwacki Trybunał Konstytucyjny zajął się wnioskami, które miały zbadać konstytucyjną zgodność dotyczącą umożliwienia przyjmowania dzieci do rodzin zastępczych prowadzonych przez pary jednopłciowe. Większość wniosków złożyły chorwackie stowarzyszenia LGBT.

Trybunał decyzją dziewięciu głosów „za” przy czterech „przeciw” stwierdził, że wykluczenie osób tej samej płci z opieki zastępczej nad dziećmi jest dyskryminujące i niezgodne z konstytucją.

– Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że zaskarżone przepisy, które pomijają pewną grupę społeczną, powodują ogólne konsekwencje dyskryminujące osoby tej samej płci żyjące w formalnych i nieformalnych związkach partnerskich, co jest nie do przyjęcia z konstytucyjnego punktu widzenia – czytamy w uzasadnieniu wyroku chorwackiego Trybunału Konstytucyjnego.

za:www.tysol.pl

***

Majmurek o braku związków partnerskich: "Taki sam wstyd, jak wychodek w polu". Semka odpowiada

Eseista "Krytyki Politycznej" Jakub Majmurek mówił dziś w Polskim Radiu m.in. na temat związków partnerskich, a raczej ich braku w Polsce. Do sprawy odniósł się red. Piotr Semka.

PO w spr. praw osób LGBT siedzi na barykadzie. Postulat związków partnerskich nie jest postulatem rewolucyjnym, jest postulatem cywilizacyjnym. To standard cywilizacyjny, od którego Polska odstaje. To taki sam wstyd, jak wychodek w polu
- powiedział Jakub Majmurek w Polskim Radiu.
 
W stylu tyrad syna z miasta do ojca ze wsi w latach PRL : "ty weź się Tato skolektywizuj. Nie rozumiesz, że to nieunikniona konieczność dziejowa?" - skomentował Piotr Semka.

za:www.tysol.pl

***

Brawo Semka! Mimo, że sam chciałem podobnie. Ale niech tam :-)

Pytanie tylko, czy owe "postępaki" tak naprawdę same z siebie (opcja organiczna), czy po linii i na bazie- bo taki aktualny trynd...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.