Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wszystkie kłamstwa ruchu LGBT na temat prorodzinnych samorządów w Polsce. Raport Ordo Iuris

W ocenie ekspertów Ordo Iuris umieszczenie samorządów, które przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodzin w „Atlasie Nienawiści” nastąpiło na podstawie fałszywych przesłanek i tym samym naruszyło dobre imię i reputację samorządów. Mapa samorządów, które według jego autorów ogłosiły się „strefami wolnymi od LGBT” obejmuje miejsca, gdzie

przyjęto Samorządową Kartę Praw Rodzin, chociaż dokument ten w ogóle nie podejmuje tematu skłonności seksualnych. Pierwsze ze zniesławionych samorządów zdecydowały się z pomocą Ordo Iuris wstąpić na drogę sądową przeciwko autorom materiału.

W listopadzie 2019 r. w budynku Parlamentu Europejskiego grupa działaczy ruchu politycznego LGBT zaprezentowała „Atlas Nienawiści”. Zawiera on mapę piętnującą blisko 100 polskich samorządów, w tym te, które uchwaliły Samorządową Kartę Praw Rodzin. Autorzy „atlasu” wielokrotnie publicznie określali oznaczone w nim kolorem czerwonym obszary jako „strefy wolne od LGBT” twierdząc, że obowiązują tam przepisy dyskryminujące osoby o skłonnościach homoseksualnych.

Opracowana przez ekspertów Ordo Iuris, we współpracy z ponad dwudziestoma organizacjami społecznymi, Samorządowa Karta Praw Rodzin jest deklaracją promującą konstytucyjne zasady ochrony rodziny, małżeństwa, rodzicielstwa i macierzyństwa (art. 18 Konstytucji), ochrony życia rodzinnego (art. 47 Konstytucji) i ochrony dzieci przed demoralizacją (art. 72 Konstytucji). Karta przewiduje także szczególną ochronę  prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami (art. 48 Konstytucji) - samorządy deklarują bowiem ujawnianie w Biuletynie Informacji Publicznej informacji o organizacjach społecznych aktywnych w szkołach samorządu i ich programach skierowanych do dzieci. Na podstawie dokumentu samorządy powołują również Rzecznika Praw Rodziny, którym np. w powiecie rawskim została przedstawicielka Związku Dużych Rodzin 3+.

Sygnatariuszami Karty są takie organizacje jak Związek Podhalan, Fundacja Mamy i Taty, Centrum Życia i Rodziny, CitizenGo, Instytut Ona i On, Fundacja Dar Życia, Konfederacja Kobiet RP, , Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci, Stowarzyszenie Pedagogów Natan, Fundacja Życie i Rodzina, Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza, Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Szczęśliwy Dom, Fundacja Ordo Caritatis, Klub Przyjazny Rodzinie, Projekt Tarcza Rodziny, Ruch 4 Marca, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej czy Chrześcijański Kongres Społeczny.

– Od początku rolą Karty jest łączenie wokół idei wsparcia rodziny, rodziców i dzieci. Aby Karta mogła być platformą porozumienia ponad podziałami jej postanowienia są bezpośrednią realizacją zasad ujętych w Konstytucji RP. Niech o skuteczności tego pozytywnego projektu świadczy to, że Kartę przyjmuje się ponad podziałami politycznymi, z inicjatywy radnych PiS, PSL lub komitetów lokalnych, a nawet wskutek inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców – podsumowuje Paweł Kwaśniak, krajowy koordynator Samorządowej Karty Praw Rodzin.

Jak wskazywali podczas briefingu prasowego prawnicy Ordo Iuris, zniesławiająca publikacja ma charakter celowego i świadomie zmanipulowanego ataku na reputację samorządów. Ustalenie rzeczywistej treści Karty nie nastręczało bowiem żadnych trudności i pozwalało na stwierdzenie, że nie jest dokumentem nawołującym do nienawiści lub dyskryminacji. Jak zauważył w swoim wpisie na Twitterze dziennikarz Cezary Gmyz: „w Karcie nie ma słowa o LGBT ani gender czy homoseksualizmie” dodając „swoją drogą jestem przerażony jak niewielu dziennikarzy sięgnęło po ten tekst. Mnie coś tknęło i postanowiłem sprawdzić treść. Odnalezienie zajęło mi mniej niż 5 sekund. Przeczytanie niewiele dłużej”.

Prezentacja „Atlasu Nienawiści” w budynku Parlamentu Europejskiego oraz liczne wystąpienia jego autorów i wspierających ich polityków lewicy skutkowały krajowymi i zagranicznymi publikacjami cytującymi fałszywe informacje na temat samorządów napiętnowanych w atlasie jako miejsca nienawiści i dyskryminacji, czy „strefy wolne od LGBT”. Autorzy „Atlasu Nienawiści” dopuszczają się dalszej manipulacji zestawiając uchwały o przyjęciu Samorządowej Karty Praw Rodzin z podejmowanymi przez inne samorządy stanowiskami przeciwko politycznym postulatom ideologii LGBT.  Ten zabieg powoduje, że neutralna i prorodzinna Karta wpisana została w kontekst politycznych zmagań z programem Deklaracji LGBT+ Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

W ocenie Instytutu Ordo Iuris „Atlas Nienawiści” narusza reputację jednostek samorządu terytorialnego, które zdecydowały się przyjąć uchwały chroniące konstytucyjne prawa rodzin. Część samorządów już podjęła decyzję o obronie swojej reputacji na drodze sądowej. W ich imieniu prawnicy Instytutu zażądają od Jakuba Gawrona zaprzestania naruszania dóbr osobistych, opublikowania oświadczenia z przeprosinami podczas konferencji w Polskiej Agencji Prasowej i Parlamencie Europejskim, jak również zapłaty zadośćuczynienia na cel społeczny.
 
– Wystąpienie w obronie reputacji jednostek samorządu terytorialnego jest działaniem niezbędnym, biorąc pod uwagę skalę dystrybucji fałszywych informacji o treści Samorządowej Karty Praw Rodzin. Ochrona dóbr osobistych gmin czy powiatów wynika nie tylko z ustawy, ale także znajduje potwierdzenie w dotychczasowym orzecznictwie sądów powszechnych. Również Sąd Najwyższy w wyroku z 28 kwietnia 2016 r. potwierdził, że naruszeniem dóbr osobistych jednostki samorządu terytorialnego jest podważanie zaufania niezbędnego do prawidłowego wykonywania zadań samorządu – wyjaśniał mec. Maciej Kryczka z Ordo Iuris.

za: www.pch24.pl

***

Samorządy atakowane przez środowiska skrajnie lewicowe domagają się przeprosin i zadośćuczynienia od autorów tzw. Atlasu nienawiści

Samorządy atakowane przez środowiska skrajnie lewicowe za przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin będą walczyć o swoje dobre imię przed sądami. Domagają się przeprosin i zadośćuczynienia od autorów szerzącego kłamstwa na ich temat – tzw. Atlasu nienawiści.

Samorządowa Karta Praw Rodzin powstała rok temu. Była odpowiedzią na oczekiwania lokalnych społeczności, a także samorządów i organizacji pozarządowych. Karta pomaga realizować na poziomie lokalnym zasady polskiej konstytucji dotyczące rodziny.

    – Zasady subsydiarności, zasady wsparcia dla rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, małżeństwa. Dla praw rodziców i dla dzieci – mówił prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

Samorządowa Karta Praw Rodzin została przyjęta przez wiele gmin, powiatów i miast.

    – Podjęliśmy tę kartę dlatego, że nasi mieszkańcy oczekują od nas, aby wyrazić wobec tego szumu stanowisko w sprawach tak ważnych dla rodziny – wskazał Marian Niemirski, starosta powiatu przysuskiego.

Przyjmowanie dokumentu przez kolejne samorządy spotykało się z ostrą reakcją środowisk skrajnie lewicowych. Zaczęły one atakować samorządy i rozpowszechniać o nich nieprawdziwe informacje.

    – Po rozmowach z wieloma ludźmi, a szczególnie tymi, które nas szkalują, opluwają, to nasuwa się prosty wniosek, że te osoby nie znają tej karty – podkreślił Krzysztof Król, przewodniczący Rady Gminy Gromadka.

Aktywiści LGBT stworzyli też tzw. Atlas nienawiści. Na mapie umieścili samorządy, które przyjęły kartę dotyczącą rodzin, przekonując, że występują one przeciwko mniejszościom seksualnym i tworzą tzw. strefy wolne od LGBT.

    –  Jeżeli ktoś chce wspierać rodzinę, to nie znaczy, że jest nietolerancyjny lub ma w sobie nienawiść do innych ludzi – zaznaczył starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

Kłamstwa na temat karty kolportowano nie tylko w Polsce, ale także w Parlamencie Europejskim. Sprawą zainteresowały się media zagraniczne, które nie weryfikując informacji, zaatakowały polskie samorządy.

    –  Wyrażam sprzeciw i nie życzę sobie jako przedstawiciel samorządu nie tylko mojego, ale nas tu wszystkich, aby ktokolwiek mówił, że my kogokolwiek dyskryminujemy – wskazała wicestarosta opoczyński Maria Chomicz.

Samorządowców w walce o dobre imię na drodze sądowej będą wspierać prawnicy Instytutu Ordo Iuirs.

    – Będziemy domagać się usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych poprzez opublikowanie przeprosin na konferencji prasowej zorganizowanej w Polskiej Agencji Prasowej, a także na forum Parlamentu Europejskiego – zapowiedział mecenas Maciej Kryczka.

Samorządowcy będą domagać się także zapłaty zadośćuczynienia na wskazane przez nich cele charytatywne.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.