Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prof. W. Wysocki: W świadomości świata zachodniego obóz Auschwitz jest miejscem zagłady wyłącznie Żydów

W świadomości świata zachodniego obóz Auschwitz jest miejscem, gdzie dokonywano zakłady wyłącznie Żydów – powiedział prof. Wiesław Wysocki. Historyk odniósł się w ten sposób do informacji podanych przez „Nasz Dziennik” o tym, że jeden z niemieckich instytutów zakłamuje prawdę o Auschwitz, twierdząc, że obóz był miejscem zagłady jedynie Żydów

Nieprawdziwe informacje zamieszczono m.in. w ulotkach.

Broszury z nieprawdziwymi informacjami otrzymali niemieccy maturzyści podczas wyjazdu edukacyjnego do Auschwitz-Birkenau. W ulotce napisano, że w pierwszym transporcie do niemieckiego obozu w Oświęcimiu przywieziono Żydów. Tymczasem, zgodnie z prawdą, składał się on niemal w całości z Polaków.

    – W świadomości świata zachodniego obóz Auschwitz jest miejscem, gdzie dokonywano zagłady wyłącznie Żydów. Z Niemcami jest trochę specyficzna sytuacja. Oni powinni wiedzieć, ale to, co się dzieje, jest konsekwencją narracji w następstwie umowy, jaka została zawarta przez (ówczesnego kanclerza Niemiec – red.) Konrada Adenauera i Dawida Ben Guriona (jednego z głównych założycieli państwa izraelskiego – red.). Dotyczyła ona nazistów, którzy po 50 latach nie mają już narodowości. Polacy znakomicie się więc wkomponowują w kategorię kata, a nie ofiary. Ta informacja jest z rzędu próby wybielania przez społeczność niemiecką własnej roli i próby przekazania światu, że obozem rządzili naziści, a więc bardzo możliwe, że Polacy – wyjaśnił prof. Wiesław Wysocki, historyk.

Prof. Wiesław Wysocki wskazał, że Niemcy w sposób skandaliczny próbują zakłamywać historię.

    – To jest jedno z tych kłamstw oświęcimskich, które zawdzięczamy w dużym stopniu społeczności żydowskiej. Ono ciągle funkcjonuje i świadomie jest wykorzystywane przez społeczność niemiecką. (…) Pierwsi więźniowie polityczni to byli Polacy z Tarnowa. […] W pierwszym okresie Auschwitz, zwłaszcza stary obóz, był przede wszystkim przeznaczony dla Polaków – zaznaczył prof. Wiesław Wysocki.

    – Na samym początku Żydzi pojawiali się tam sporadycznie i były to osoby bardzo spolonizowane, często polscy funkcjonariusze, jak np. wiceprezydent Krakowa, ale to były przypadki jednostkowe – dodał.

W sprawie kłamstw, jakie podaje jeden z niemieckich instytutów, zainterweniowali polscy historycy. W odpowiedzi jego kierownictwo zapewniło, że natychmiast poprawiono błędy w wydawanych materiałach.

Nasi eksperci zapowiedzieli, że szczegółowo przyjrzą się działalności instytutu.

za:www.radiomaryja.plCopyright © 2017. All Rights Reserved.