Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Co tam koronawirus. Sylwia Spurek ma swoje „równościowe” priorytety

W czasie dramatycznej epidemii koronawirusa, który codziennie odbiera życie tysiącom ludzi znana z walki o prawa zwierząt, ochronę klimatu, zakaz jedzenia mięsa oraz „równość”, „prawa człowieka” i „tolerancję” dla wszystkich tzw. osób nieheteronormatywnych europoseł Sylwia Spurek znowu dała o sobie znać. Tym razem

polityk wypromowana przez Roberta Biedronia zaatakowała wojewodę wielkopolskiego Łukasza Mikołajczaka, który uchylił uchwałę Rady Miasta Poznań przyjmującą Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Zdaniem wojewody przyjęta w lutym uchwała „w istotny naruszała polskie prawo”. Chodzi o przepisy, na które powołała się Rada Miasta Poznań, a które w opinii Mikołajczyka „nie mogą stanowić podstawy do przyjęcia karty”.

– Oznacza to, że akt ten i postulaty w nim zawarte nie mogą znaleźć swojego odzwierciedlenia w działalności prawodawczej organów gminy. Postanowienia przyjętego przez Radę Miasta dokumentu ingerują także w aspekt finansowy działania jednostek samorządu terytorialnego, karta zobowiązuje Prezydenta Miasta Poznania do planowania wydatków. Żaden przepis prawa nie upoważnia jakiegokolwiek podmiotu do wydawania wiążących dyspozycji w zakresie obligatoryjnego wydatkowania środków budżetowych – wyjaśniał rzecznik wojewody Tomasz Stube.

Stanowisko wojewody zdecydowanie potępiła Sylwia Spurek, która wystosowała do niego list w tej sprawie. Europoseł wyraziła w nim swoje zdziwienie z powodu odrzucenia dokumentu i wyraziła nadzieję, iż radni miasta Poznań „nie ustaną w walce i zaskarżą jego decyzję”. Na odpowiedź wojewody nie trzeba było długo czekać.

„Szanowna Pani Poseł Sylwio Spurek. Nie mam czasu na wyimaginowane problemy. Mam na głowie rzeczywiste dotyczące życia i zdrowia Wielkopolan. Proszę włączyć się w akcje walki z koronawirusem, który jest w swoim działaniu bardzo demokratyczny, stosuje parytety i równouprawnienie”, napisał Mikołajczak.

„Szanowny Panie Wojewodo, równość oraz prawa człowieka nie są wyimaginowanymi problemami, tylko cywilizacyjnym standardem. Epidemia koronawirusa nie zwalnia nas z lekceważenia tego, co także istotne dla mieszkańców i mieszkanek Poznania”, napisała w odpowiedzi Spurek.

za: www.pch24.pl


***

"To są prawdziwe problemy". Fala komentarzy pod wpisem Spurek

Europosłanka Sylwia Spurek chce, by UE zakazała używania mięsnych nazw w odniesieniu do produktów roślinnych. Internauci mają używanie.

"Dziś na grupie roboczej S&D w ramach komisji AGRI (zajmuje się rolnictwem – red.) ponownie poruszyłam kwestię poprawki tzw. veggie burger. Poprawka dot. zakazu używania nazw typu burger, kiełbasa, pasztet w odniesieniu do produktów roślinnych. Godzi to w prawa konsumentek/tów i producentek/tów tychże produktów" – poinformowała na Twitterze Spurek.

Wpis europosłanki spotkał się z krytycznym odzewem na Twitterze. Większość użytkowników zwraca uwagę, że kiedy cały świat walczy z pandemią koronawirusa, Spurek zajmuje się "prawdziwymi problemami".

za:dorzeczy.pl

***
A cóż to za rewelacja? Lewizna zawsze tak miała. Inaczej nie byłaby...lewizną :-)
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.