Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Absurd. Niemcy niepokoją się o sytuację osób LGBT w Polsce

Pandemia koronawirusa to wcale nie jest czas, w którym środowiska lewicowe zawieszają swoją ideologiczną wojnę. W Niemczech posłowie postkomunistycznej Die Linke „martwią się” o sytuację środowisk LGBT+ w Polsce. Złożyli oni interpelację do Bundestagu, wyrażając swoje zaniepokojenie i pytając o działania w tej kwestii niemieckiego rządu.

Dokument lewicowych posłów wpłynął do Bundestagu 24. kwietnia. Niemieccy politycy wyrażają w nim swoje zaniepokojenie „strefami wolnymi od LGBT w Polsce”:

-„W naszym apelu (list wystosowany przez Związek do 300 miast i gmin w Niemczech) poprosiliśmy burmistrzów o to, by w rozmowach ze swoimi polskimi odpowiednikami, burmistrzami miast partnerskich, otwarcie podejmowali temat wrogich środowisku LGBT rezolucji i postanowień, a także by je krytykowali oraz by przemyśleli sposoby współpracy. Powinni wyraźnie zaakcentować, że ochrona i prawa podstawowe osób LGBT stanowią podstawę partnerskiej współpracy.  Miasta partnerskie w Niemczech mogłyby wyjść naprzeciw polskim organizacjom LGBT i ich inicjatywom w regionach partnerskich, wejść z nimi w dialog i wspierać. Szczególnie w czasach, w których na inicjatywy obywatelskie w Polsce jest wywierana presja, potrzebne jest wsparcie międzynarodowych partnerów i partnerek” – piszą przedstawiciele Die Linke.

W swojej o interpelacji pytają rząd federalny m.in. o to, jaką ma wiedzę dot. dyskryminacji osób LGBT w Polsce. Jakie działania podejmuje wobec  doniesień o rzekomych „strefach wolnych o LGBT w  Polsce. Dalej pytają, jakie niemiecki rząd podejmuje działania we współpracy z rządem polskim w celu poprawienia w Polsce sytuacji osób LGBT. Jakie niemiecki rząd w tym kierunku planuje działania, szczególnie na poziomie UE oraz jaki wpływ na współpracę Niemiec z Polską ma polska reforma sprawiedliwości.

Kilka dni wcześniej partia wskazywała, że rząd Niemiec powinien w czasach pandemii bardziej wspierać finansowo  "ludzi queer, którzy mieszkają Niemczech, ale mają obywatelstwo takich państw, jak Polska, Węgry, Litwa, Bułgaria i Rumunia, gdzie panuje sytuacja wyjątkowo homo- i transfobiczna”.

za:www.fronda.pl

***

Czy w 1939 też się niepokoili o "porządek" europejski w Europie ?...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.