Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Flaga UE to flaga Polski?

Szokujące stwierdzenie padło z ust zastępcy prezydenta Gdańska, Piotra Grzelaka. W rozmowie z Magdaleną Adamowicz stwierdził on, że flaga Unii Europejskiej jest flagą Polski.

Nawiązując do obchodów Dnia Europy, europoseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Grzelak stwierdził:

„W ostatnim czasie pojawił się zarzut, że miasto Gdańsk bardzo istotnie zaznaczyło w przestrzeni publicznej 9 maja, iluminacją Rady Miasta, były flagi Unii Europejskiej, prezydent przed Neptunem występowała. Zawsze jak był atak to zawsze odbywa się w kontrze - flaga polska do flagi europejskiej. Z całym szacunkiem, ale flaga Unii Europejskiej to flaga Polski. To nasza flaga. Jesteśmy dumni z Polski bo jest członkiem Europy”.

Celnie słowa gdańskiego włodarza skomentował na Twitterze dziennikarz Maciej Naskręt:

-„To ja się zastanawiam w jakim ja kraju żyłem przed 2004 r.? Takie słowa trzeba natychmiast prostować. Polska ma swoją biało-czerwoną flagę i tak pozostanie”.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.