Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lider Black Lives Matter nawołuje do… niszczenia obrazów Jezusa. „Rażąca forma białej supremacji”

Liderzy ruchu Black Lives Matter nie tylko nie potępiają aktów wandalizmu, mających miejsca w USA, ale i je popierają. Wybijane szyby w sklepach, palone samochody i dewastowane pomniki amerykańskich bohaterów jednak nie wystarczą. Shaun King – jeden z przywódców Black Lives Matter – stwierdził, że…

“wszystkie malowidła ścienne i witraże przedstawiające białego Jezusa i jego europejską matkę oraz ich białych przyjaciół również powinny runąć”. W jego ocenie “stanowią one rażącą formę białej supremacji”.

Od końca maja trwają demonstracje spowodowane zabiciem przez policję w Minneapolis czarnoskórego George’ Floyda. Demonstracje odbywają się też pod Białym Domem. Skandowane są antyrasistowskie, antyprezydenckie i antypolicyjne hasła.

Po zmroku, pokojowe za dnia, demonstracje przeradzały się czasem w zamieszki. Dochodziło do plądrowania sklepów. Od dwóch tygodni manifestacje w Waszyngtonie były pokojowe i stopniowo słabły.

Na fali protestów, w USA dewastowane i obalane są pomniki europejskich zdobywców, postaci z czasów kolonialnych i postaci posądzanych o rasizm. Demonstrujący przed Białym Domem próbowali wczoraj przy pomocy lin obalić pomnik Andrew Jacksona, siódmego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Zapobiegła temu interwencja policji. Wcześniej zniszczony został pomnik Tadeusza Kościuszki. Ofiarą lewackich barbarzyńców padł też posąg św. Junipera Serry – założyciela San Francisco. Czy teraz przyszedł czas na niszczenie kościołów i figur religijnych?

Shaun King stwierdził na Twitterze, że… “wszystkie malowidła ścienne i witraże przedstawiające białego Jezusa i jego europejską matkę oraz ich białych przyjaciół również powinny runąć”.

za:www.codzienna.net

***

Hmm... To swoista, nowa, postępowa forma ...rasizmu, a może nawet-nazizmu!?  
- No to nasi "Łowcy Nazioli"- do roboty! :-)
Prawdziwej, a nie produkowania bezpiecznych wydmuszek pod formalną ochrona policji, tu i teraz. ...

...A może to "tylko" "zwykłe" opętanie?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.