Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ursula von der Leyen wygłosiła specjalne orędzie. KE wspiera rewolucję LGBT

– Strefy wolne od LGBT to strefy wolne od ludzkości, od wartości humanistycznych i nie ma dla nich miejsca w naszej Unii – stwierdziła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

 Ursula von der Leyen wygłosiła dzisiaj specjalne orędzie o stanie Unii Europejskiej. Polityk mówiła m.in. o stratach spowodowanych przez COVID-19 czy też o ochronie klimatu. Szefowa Komisji Europejskiej szczególnie wiele uwagi poświęciła kwestii LGBT.

UE wspiera LGBT

Ursula von der Leyen zapewniła, że Komisja Europejska już niedługo zaprezentuje strategię "na rzecz wzmocnienia praw osób LGBT". Szefowa KE stwierdziła, że nowe rozwiązania mają doprowadzić do tego, że dzieci par jednopłciowych będą uznawane na terenie całej Unii.

To jednak nie koniec zapowiadanych zmian. Von der Leyen zakomunikowała, że już niedługo KE zaproponuje rozszerzenie listy przestępstw w UE na wszystkie formy przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści. "Czy to ze względu na rasę, religię, płeć czy seksualność, nienawiść to nienawiść i nikt nie powinien być zmuszony do jej zniesienia" – podkreślała.

Szefowa KE o "strefach wolnych od LGBT"

Polityka dodała, że nie spocznie w walce o "Unię równości", w której "można być kim się jest" oraz "kochać, kogo się chce, bez strachu i dyskryminacji". Szefowa KE podkreśliła, że "bycie sobą" nie jest ideologią tylko tożsamością.

– Chcę postawić sprawę jasno. Strefy wolne od LGBT to strefy wolne od ludzkości, od wartości humanistycznych i nie ma dla nich miejsca w naszej Unii – podkreślała.

za:www.tysol.pl

***

"UE w ramach retorsji powinna przestać uznawać małżeństwa w Polsce"

Za sprawą aktywisty LGBT Barta Staszewskiego, który wiesza na znakach drogowych z nazwami miejscowości tablice z napisem "Strefa wolna od LGBT" i "zapomina" informować swoich angielskojęzycznych odbiorców o tym, że to jego tablice, w światowej opinii publicznej rozprzestrzenił się fake news o "Strefach wolnych od LGBT" w Polsce. Dziś opierając się prawdopodobnie na jego "performansie" Ursula von der Leyen powiedziała, że "w UE nie ma miejsca na strefy wolne od LGBT" i zapowiedziała, że kierowana przez nią instytucja przedstawi wkrótce strategię wzmocnienia praw osób należących do mniejszości seksualnych. Autor fake newsa gorąco jej za to dziękował. I na tym nie poprzestał...

Pro tip dla państw EU: Może przestać uznawać legalnie zawarte małżeństwa w Polsce? Na zasadzie retorsji - skoro Polska nie uznaje leganie zawartych małżeństw jednopłciowych w państw EU to czemu nie odwrotnie?
- pisze Staszewski

za:www.tysol.pl

***
Jakie to smutne...
My - starsi pamiętamy czasy, kiedy - zda się myślący i godni ludzie - bełkotali aktualnie "po linii i na bazie".
A potem było krętu-wentu, żeby się odciąć, starać o zapomnienie i... o nie przypominanie...
Ludzie, ludzie - co się dzieje w takich umysłach?...
Co się dzieje w takich duszach?... Zamiast pomocy ludziom zagubionym, wspieranie tych groźnych-piekielnie groźnych - również dla nich samych- działań.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.