Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kasta się stara, bardzo

Trzeba przyznać, że niektórzy sędziowie w ostatnich dniach bardzo, ale to bardzo się starali, aby potwierdzić, że w pełni zasługują na miano kasty. Ich decyzje w sprawach Romana Giertycha i Ryszarda Krauzego, jak i syna tego ostatniego pokazują, że istnieje grupa obywateli mogąca liczyć na zupełnie inne traktowanie niż reszta Polaków.

Nic to, że pierwsi są podejrzewani o wielomilionowe oszustwo, a zarzuty są bardzo poważne. Nic to, że syn Ryszarda Krauzego skatował bezbronnego człowieka tylko dlatego, że ów człowiek wykonywał swoją pracę. Współpracownicy zawieszonego adwokata (tymczasem przebywającego w szpitalu) i trójmiejskiego milionera, jak i on sam, już zostali przez usłużny sąd wypuszczeni. Podobnie jak w Gdyni syn milionera.

Ciekawe, co musi się w Polsce stać, aby wszyscy byli wobec prawa równi? Bo na razie „pokrzywdzeni” mogą czuć się ci bandyci, którzy w weekend skatowali w Warszawie motorniczą za to tylko, że wymagała od nich noszenia maseczek. Siedzą w areszcie. A w czym są gorsi od Aleksandra K.?

Igor Szczęsnowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.