Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Interwencja u rzecznika

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak wnosi o kasację wyroku i prosi sąd o wstrzymanie wykonania wydania 8-letniej Polki do austriackiego domu dziecka.
Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał wydanie 8-letniej Polki do austriackiego domu dziecka chociaż

dziewczynka od ponad roku mieszka w Polsce z babcią i starszym bratem, tu chodzi do szkoły, ma przyjaciół i boi się wracać do ośrodka, bo -jak mówi- tam biją.
 - Ten wyrok to krzywda dla bezbronnego dziecka.
Nie rozumiem jak sąd apelacyjny mógł uznać, że dziewczynce będzie lepiej w domu dziecka niż u kochającej rodziny-zaznaczył Pawlak.

***

To już nie kolejny argument dla wzmagających się głosów o porządną weryfikacje w sądach? Rządzie, ministrze "dobrej zmiany"- to jak będzie?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.