Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Legalizacja aborcji w Argentynie dzięki kampanii Planned Parenthood

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom prezydenta Argentyny, kampania na rzecz legalizacji aborcji w tym kraju finansowana była przez międzynarodowe organizacje proaborcyjne.
W przedostatnim dniu roku 2020 argentyński Senat zaaprobował ustawę legalizującą aborcję do 14 tygodnia ciąży. W ten sposób Argentyna stała się pierwszym dużym krajem Ameryki Łacińskiej, w której aborcja stała się w pełni legalna.

Zaledwie kilka godzin po legalizacji na stronach jednego z międzynarodowych oddziałów proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood pojawił się post, w którym organizacja ta chwali się swoim sukcesem i przyznaje się do finansowania kampanii proaborcyjnej, która przyczyniła się do uchwalenia ustawy.

Pełna nazwa międzynarodowego oddziału brzmi: International Planned Parenthood Federation/Western Hemisphere Region (IPPFWHR). Jawne uznanie udziału tej organizacji w przygotowaniu ustawy i kampanii na jej rzecz, które pojawiło się na stronie internetowej IPPFWHR wskazuje na rzeczywiste intencje i inspiracje prezydenta Argentyny Alberto Fernándeza, który przedłożył ustawę o aborcji. Wielokrotnie zaprzeczał on zarzutom organizacji proliferskich, które zwracały uwagę, że ustawa ta była w rzeczywistości forsowana przez organizacje międzynarodowe, takie jak Planned Parenthood i Ford Foundation, a nie była zgodna z wolą narodu argentyńskiego.

Według sondażu przeprowadzonego w listopadzie 2020 roku przez niezależny instytut badawczy Giacobbe & Asociados, 60% Argentyńczyków było przeciwnych tej ustawie, podczas gdy tylko 26,7% było za.

W poście opublikowanym na stronie IPPFWHR  czytamy: „Argentyński Senat zagłosował właśnie za legalizacją aborcji do 14 tygodni! To historyczna chwila dla naszego regionu, naszych niesamowitych partnerów w Argentynie oraz niezliczonych działaczy i organizatorów, którzy stworzyli «zieloną falę».” W tym samym poście IPPFWHR przyznaje się także do tego, że „od ponad 15 lat pielęgnuje ekosystem organizacji i działaczek feministycznych, które przyczyniły się do tego, że dziś [ustawa] ta stała się możliwa.” Działacze tej organizacji wskazują też na konkretne sposoby działania: „IPPFWHR wspiera bezpośrednio siedmiu partnerów w Argentynie, którzy z kolei przekazują fundusze na rzecz 20 innych organizacji obywatelskich z całego kraju. Tworzą one koalicję obejmującą wspólne działania, takie jak lobbying wśród decydentów i tworzenie kampanii komunikacyjnych na rzecz tzw. praw aborcyjnych, które wprowadzane są do dyskursu publicznego. Aktywnie planują także, jak najlepiej wspierać wdrażanie nowego prawa”.

To, co stało się w Argentynie, daje mocne podstawy do przypuszczeń, że Planned Parenthood działa w analogiczny sposób również w innych krajach i częściach świata, wliczając w to także Polskę. Organizacja zarabiająca olbrzymie pieniądze na działalności klinik aborcyjnych nie spocznie, dopóki nie doprowadzi do legalizacji aborcji w każdym kraju, niezależnie od tego, co sądzą jego obywatele. Bezwzględne metody działania tej organizacji mogliśmy poznać m.in. dzięki wyświetlanemu rok temu w naszych kinach filmowi „Nieplanowane”.

za:opoka.news

Copyright © 2017. All Rights Reserved.