Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Donoszą policji na organizacje pro-life. Posłowie Lewicy? Nie, Koalicji Obywatelskiej

Jeszcze niedawno partia liberalno-konserwatywna, przynajmniej formalnie, a dziś? Polityków Koalicji Obywatelskiej trudno już odróżnić od Adriana Zandberga i innych skrajnych lewaków. Gdy przy drodze krajowej nr 46 zawisł baner antyaborcyjny, posłowie KO Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński powiadomili policję o... możliwości popełnienia przestępstwa.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed komendą policji w Opolu posłowie Koalicji Obywatelskiej poinformowali o złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby odpowiedzialne za zawieszenie baneru przy drodze z Opola do Nysy.

Plakat przedstawia zdjęcie zabitego dziecka nienarodzonego oraz flagę UE połączoną z fotografią Adolfa Hitlera. Na banerze obok zdjęć umieszczono zgodny z prawdą napis:
"Parlament Europejski popiera prawo do aborcji dla Polek. Adolf Hitler zapewnił je już w 1943 roku".

Zdaniem parlamentarzystów zamieszczenie baneru w publicznym miejscu z taką treścią wyczerpuje znamiona... artykułu 141 kodeksu wykroczeń (umieszczenie w miejscu publicznym nieprzyzwoitego ogłoszenia) i 256 kodeksu karnego (propagowanie faszyzmu i ustrojów totalitarnych), za co może grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Poseł Zembaczyński zwrócił uwagę na fakt, że za pokazywaniem fotografii zabitych dzieci nienarodzonych stoją organizacje, które - jak to określił - "rzekomo mają na celu dbanie o dobro rodziny". W ocenie wiceprzewodniczącego Nowoczesnej, zamieszczanie tego typu zdjęć w miejscach publicznych jest nie do zaakceptowania w cywilizowanym społeczeństwie i zasługuje na zdecydowane działania ze strony wymiaru sprawiedliwości.

"Publikowanie zdjęć ludzkich zarodków ma negatywny wpływ na psychikę dzieci, które są narażone na ich oglądanie podczas jazdy samochodem z rodzicami. To atak na nasze rodziny, na nasze dzieci. (...) Nie wyobrażam sobie, żeby policja odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie" - powiedział Zembaczyński.

Poseł Kostuś zwrócił uwagę na użyte przez autorów baneru połączenie wizerunku Adolfa Hitlera, co zdaniem parlamentarzysty, jest zarówno manipulacją, jak i może być uznane za propagowanie ustrojów totalitarnych.

Parlamentarzyści uważają, że do akcji przeciwko zamieszczaniu drastycznych zdjęć wykorzystywanych m.in. przez organizacje antyaborcyjne w Polsce, powinny włączyć się samorządy poprzez przyjmowanie uchwał zabraniających tego typu działań.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.