Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

,,Rasizm, kolonializm i patriarchat''. Gdula chce usunięcia ,,W pustyni i w puszczy'' z listy lektur

Maciej Gdula, członek Wiosny Biedronia tropi „rasizm, kolonializm i patriarchat” na kartach powieści wybitnego polskiego noblisty. Samego Sienkiewicz nazywa „ciemnym kanałem”.

Gdula opublikował na Twitterze wpis, w którym konieczność czytania przez jego córkę lektury szkolnej autorstwa Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, nazywa „męczeniem i zatruwaniem dzieci”. Poseł lewicy konstatuje, iż „nie ma chyba w polskiej literaturze drugiej podobnej perły łączącej w takim natężeniu rasizm, kolonializm i patriarchat”.

Wpis Gduli wywołał spore poruszenie na Twitterze. Z niektórymi jego komentatorami, poseł Wiosny Biedronia wszedł w dyskusję, podczas której nadal przemycał perły swych refleksji, dotyczące twórczości wybitnego polskiego noblisty. Okazuje się zatem, że w powieści Sienkiewicza mamy do czynienia ze zjawiskami takimi, jak „rasizm, pochwała panowania białych i apologia męskiego otaczania opieką”, a lektura „W pustyni i w puszczy” „jeży włos na głowie”.

za:www.fronda.pl

***

To zapewne kolejny dywersant wiadomego Prezesa w szeregach opozycji, dla ośmieszania przeciwnika... Dobrze idzie, he, he!  :-)
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.