Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lesbijki oburzone... niezmiennością nauczania Kościoła. Żądają wycofania Gwardii Szwajcarskiej z Watykanu

Po tym, jak Watykan odmówił błogosławieństwa związków homoseksualnych, Szwajcarska Organizacja Lesbijska (LOS) żąda od rządu federalnego wycofania Gwardii Szwajcarskiej z Watykanu. Wzywa do „mocnego przesłania” przeciwko „dyskryminacyjnej” polityce Państwa Kościelnego.

„Kościół znany jest z tego rodzaju dyskryminujących wypowiedzi” – powiedziała Muriel Waeger, współzarządzająca zrzeszeniem organizacji gejowskich i lesbijskich LOS, według cath.ch w dzienniku 24 Heures (20 marca). Odniosła się ona do odpowiedzi Kongregacji Nauki Wiary, że „Bóg nie błogosławi grzechu”, który reprezentują związki homoseksualne. Tekst ten wywołał falę protestów, także poza Kościołem.

Liczne osobistości i stowarzyszenia skrytykowały stanowisko Stolicy Apostolskiej i wyraziły ubolewanie z tego powodu. LOS idzie jeszcze dalej i wzywa do „wzorowej reakcji” rządu federalnego i wycofania Gwardii Szwajcarskiej z Watykanu.

Po raz pierwszy należy wysłać mocną wiadomość, stwierdziła Muriel Waeger.  A Szwajcaria, która ma powiązania dyplomatyczne, polityczne i finansowe z Watykanem, ma do odegrania pewną rolę. „Kościół musi być świadomy bardzo poważnych konsekwencji swoich wypowiedzi dla wierzących homoseksualistów: może to prowadzić do terapii konwersyjnych, odrzucenia przez rodziny i samobójstw” – powiedziała Waeger.

Dla LOS fakt, że rząd federalny finansuje i wysyła żołnierzy, „by służyli krajowi, który nie gwarantuje wszystkim ludziom takich samych praw i otwarcie ich dyskryminuje” jest sprzeczny z konstytucyjną zasadą równości. „Martwimy się także o gwardzistów” - powiedziała Waeger. Wiemy, że niektórzy z nich są gejami. Nie możemy pozwolić, aby żołnierze przeszkoleni w Szwajcarii cierpieli z powodu dyskryminacji w kraju, do którego zostali wysłani na służbę”.

za:bialykruk.pl

***
"Orientacja sexualna" czy swoiście ... umysłowa?...
Szkoda ludzi.
A szczególnie ich dusz.
A może...może to swoista dywersja dla ośmieszania poziomu tych biednych homo i sapiens jednak?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.