Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Gadzina Trzaskowska

Rafał Trzaskowski wypowiedział się na temat „Gazety Polskiej”: „Przez naczelną prorządową gadzinówkę zostałem okrzyknięty nawet (na okładce! Co za wyróżnienie!) »dziedzicem pruskim«”. Czyli według Trzaskowskiego gazety, które nie są zadowolone z tego, że realizuje on interesy niemieckie, za pieniądze Fundacji Adenauera, to gadzinówki.

A więc definicja gadzinówki jest bardzo jasna: gazety wysługujące się okupantowi – znaczy się PiS jest okupantem, a fundacja rządzącej w Niemczech partii CDU suwerenem, któremu legalnie przysługuje władza nad Polakami? Czasy dziś zupełnie inne, ale to się akurat nie zmienia: nie wątpię, że Ludwig Fischer, gubernator dystryktu warszawskiego Generalnego Gubernatorstwa, reprezentował podobny pogląd – np. podziemne pismo „Sztuka i Naród” było dla niego gadzinówką. Kto stoi na stanowisku „Deutschland, Deutschland über alles”, inaczej myśleć nie może. Dla niego nie ma teraz Polski, jest „pisowskie państwo”, w nim zamiast Trybunału Konstytucyjnego – „trybunał Julii Przyłębskiej”, a z kolei lokalne gazety, legalnie kupione od niemieckiego koncernu przez koncern polski, nie są już gazetami, ale „tubami propagandowymi”. Tako rzecze nasza gadzina.

Piotr Lisiewicz


za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.