Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Chiny: kara za udział w ŚDM w Krakowie

Jeden z pięciu diakonów z diecezji Szanghaj w Chinach nie został przez chińskie władze dopuszczony do święceń kapłańskich ze względu na udział w spotkaniu młodych w Krakowie w 2016 r.

O uniemożliwieniu jednemu z diekonów przyjęcia 5 czerwca święceń kapłańskich w stopniu prezbiteratu poinformował za pośrednictwem portalu Asia News ks. Bernardo Cervellera, dziennikarz i specjalista ds. Kościoła w Chinach, obecnie misjonarz w Hongkongu.

Decyzja władz rządowych, która bezterminowo odłożyła datę święceń 34-letniego dk. Paula Yanga Dongdonga uzasadniona była tym, że w 2016 r. wziął on prywatnie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Zazwyczaj zatrzymuje się kogoś, dlatego, że uczynił coś okropnego lub nie przeżywa wiary we właściwy sposób. Ale on po prostu pojechał na spotkanie z katolikami z całego świata i papieżem Franciszkiem! Zdaje się więc, że w Chinach 'grzechem' jest więź z papieżem Franciszkiem i resztą Kościoła na świecie.

- Asia News cytuje jednego z wiernych kościoła katolickiego w Chinach, komentujących tę sytuację.

Uroczystość święceń kapłańskich, które przyjęło pozostałych czterech diakonów odbyła się w katedrze pw. św. Ignacego w Xujiahui w diecezji szanghajskiej, a przewodniczył im biskup sąsiadującej z Szanghajem diecezji Haimen Joseph Shen Bin, wiceprzewodniczący Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich, uznawany także przez Stolicę Apostolską.
Ordynariusz diecezji szanghajskiej bp Thaddeus Ma Daquin nie mógł przewodniczyć uroczystości, ponieważ w następstwie wystąpienia z Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich przebywa w areszcie domowym i ma zakaz publicznego sprawowania funkcji biskupich.

za:www.idziemy.pl

***
"Chińczyki trzymają się mocno"- można byłoby powtórzyć za Wyspiańskim.
Tyle tylko, że to już nie ta dobra trzymanka...                                                                                                           Komunizm tak ma...                                                                                                                                              Żal ludu chińskiego.                                                                                                                                             Trzymanego...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.