Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Uczniowie jednej ze szkół wykorzystani do politycznej akcji „Tour de Konstytucja”. Małopolska kurator oświaty zapowiedziała kontrolę w placówce

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, zapowiedziała dziś kontrolę w szkole dotyczącą „Tour de Konstytucja”.  Jest to reakcja na wykorzystanie dzieci do politycznej akcji.

Portal wPolityce.pl opisał wydarzenie w Dobczycach. Na nagraniach widać przemawiającego sędziego Waldemara Żurka, który mówi nie tylko o konstytucji, ale także o sytuacji Polski w Europie.

Na plac wchodzi grupa przedszkolaków wraz z ich opiekunkami, witana okrzykami. Dzieci otrzymują chorągiewki, a panie z przedszkola – egzemplarze konstytucji.

To absolutny skandal – powiedziała Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty. Kuratorium sprawdzi m.in. czy rodzice zostali poinformowani, w jakim spotkaniu wzięły udział ich dzieci. Jeśli nie, to odpowiedzialne za to osoby poniosą konsekwencje.

Sprawę skomentował także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

    – Skandalem jest to, że ludzie mający pełne usta frazesów o konstytucji, państwie prawa i praworządności nie zauważyli, w momencie gdy to mówili, że indoktrynowali dzieci swoją polityką. Nie zwracali uwagi na przepisy w Konstytucji RP odnośnie prawa oświatowego, które chronią dzieci przed tego rodzaju działaniami. Dzieci są wychowywane zgodnie ze światopoglądem rodziców. W związku z tym jest to skandal ze strony tych panów i pań, którzy do tego dopuścili. Z mojej perspektywy ważniejsze jest zbadanie, na jakiej zasadzie i w oparciu o jakie przesłanki nauczyciele wyprowadzili dzieci ze szkoły na to spotkanie – powiedział prof. Przemysław Czarnek.

Minister oczekuje teraz na wyniki kontroli, jakie przeprowadzi Kuratorium Oświaty. Jeśli nauczyciele, którzy są odpowiedzialni za udział dzieci w takim wydarzeniu, złamali prawo, to niewykluczone, że może dojść nawet do postępowania dyscyplinarnego.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.