Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tęczowy młot eurokratów w akcji! Bruksela wszczęła „procedurę naruszeniową” przeciw Polsce

Komisja Europejska wszczęła wobec Węgier i Polski „procedurę naruszeniową” z powodu rzekomej dyskryminacji środowisk tęczowych. W przypadku naszej Ojczyzny chodzi o brak wyjaśnień w sprawie tzw. stref wolnych od ideologii LGBT kłamliwe zwanych we wrogiej propagandzie strefami wolnymi od LGBT.

We czwartek Komisja Europejska uruchomiła przeciw Polsce procedurę o naruszenie unijnego prawa w związku z uchwalanymi przez niektóre gminy rzekomymi „strefami wolnymi od LGBT”. Ustawy te w rzeczywistości wzmacniały rolę rodziny w wychowaniu dziecka i sprzeciwiały się wulgarnej seks-edukacji. Rzeczywistość nie wszystkich jednak interesuje.

Na KE rośnie presja, by zabierała pieniądze krajom łamiącym „unijne wartości”, do których zaliczają się postulaty ruchu politycznego homoseksualizmu. W przypadku Polski procedura ma dotyczyć „braku współpracy polskich władz” w sprawie wyjaśnienia kwestii tzw. stref wolnych od LGBT. To pierwszy z trzech etapów procedury, która w przypadku braku porozumienia z polskim rządem może skończyć się skargą do TSUE i ewentualnymi karami finansowymi.

Natomiast samorządy mogą pożegnać się z funduszami UE, jeżeli nie zapewnią odpowiedniej polityki „niedyskryminacyjnej” dla mniejszości seksualnych.

W dużo gorszej sytuacji znajdują się Węgry. Przyjęta przez budapesztański parlament zdominowany przez partię Viktora Orbana ustawa o zaostrzeniu walki z pedofilią, blokująca promocję homoseksualizmu i treści pornograficznych w przestrzeni publicznej niepełnoletnim, wywołała powszechne oburzenie w Unii Europejskiej. KE wstrzymała nawet akceptację dla Węgier krajowego planu odbudowy gospodarki po pandemii. Chodzi o 7,2 mld euro.

za:pch24.pl

***

Zmierzch cywilizacji... Takiej cywilizacji. Szkoda ludzi...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.