Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kto sączy jad nienawiści

Najpierw legendarny tyczkarz Władysław Kozakiewicz powiedział o rywalizującej w Tokio Zofii Klepackiej, że „jako człowiek jest na dnie” i on nie potrafi jej kibicować. Potem trzy grosze dorzuciła Jagna Marczułajtis-Walczak, która prześmiewczo skomentowała twitterową grafikę, na której polska olimpijka zamiast żagla trzyma krzyż. Posłanka PO skrytykowała więc sportowca tylko za to, że pokazuje przywiązanie do wiary.

Obie wypowiedzi są symptomatyczne, bo pokazują, z której strony tak naprawdę sączy się jad nienawiści. Klepacka zdjęciem z Katarzyną Zillman (ta niedawno dokonała coming outu) z podpisem „Sport ponad wszystko” zamknęła usta wszystkim, którzy zarzucają jej homofobię.

Nawet średnio rozgarnięty uczeń rozumie, że krytyka promocji środowisk LGBT nie oznacza bowiem nienawiści wobec ludzi o odmiennej orientacji seksualnej.

Leszek Galarowicz

za:niezalezna.pl


***
Cóż, skacząc wysoko można upaść... nisko. Wyszło "postępowo". I głupawo...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.