Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Darmowa antykoncepcja hormonalna nawet dla 12-latek? Tak od nowego roku będzie wyglądała francuska rzeczywistość

„Będzie zapewniony darmowy dostęp do antykoncepcji hormonalnej, a także do konsultacji z lekarzem i wszystkich niezbędnych badań związanych z tą formą zapobiegania ciąży dla wszystkich chętnych kobiet do 25 roku życia”, powiedział minister.

Olivier Véran, francuski minister zdrowia, ogłosił, iż od 1 stycznia 2022 r. zacznie obowiązywać nowa regulacja w kwestii refundacji antykoncepcji. Według prezentowanego projektu młode dziewczyny od 12 do 25 roku życia, które „nie mogą sobie pozwolić na zakup pigułek antykoncepcyjnych”, będą mogły liczyć na darmową antykoncepcję.

„Będzie zapewniony darmowy dostęp do antykoncepcji hormonalnej, a także do konsultacji z lekarzem i wszystkich niezbędnych badań związanych z tą formą zapobiegania ciąży dla wszystkich chętnych kobiet do 25 roku życia”, powiedział minister.

Według niego ta decyzja została podjęta, ponieważ „wiele młodych kobiet rezygnuje ze stosowania antykoncepcji hormonalnej z powodów finansowych”. „To niedopuszczalne, żeby kobiety nie miały dostępu do ochrony antykoncepcyjnej jeśli tego pragną, tylko dlatego, że zakup tych środków przekracza ich dochody”, twierdzi Olivier Véran, dodając, iż na finansowanie antykoncepcji zostało przeznaczone 21 mln euro.

Oznacza to rozszerzenie dotychczasowego projektu darmowej antykoncepcji dla nieletnich dziewcząt od 15 do 18 roku życia. Był on w całości finansowany z Funduszu Ochrony Zdrowia Nieletnich. W ramach uzasadnienia dla rozszerzenia projektu darmowej antykoncepcji nawet dla 12-letnich dziewczynek minister podkreśla, iż „każdego roku we Francji ponad 1000 dziewcząt od 12 do 14 roku życia zachodzi w ciążę, a ponad 770 z nich za zgodą rodziców dokonuje aborcji”.    

Co ciekawe, Francuzki, które decydują się na urodzenie dziecka, bardzo często wybierają... metodę in vitro. Prawdziwym Eldorado dla francuskich kobiet pragnących poddać się zabiegowi sztucznego zapłodnienia stała się Hiszpania, w której, jak twierdzą pacjentki, jest o wiele łatwiejszy dostęp do tego typu metod. Na dziecko poczęte w ten sposób decydują się nawet kobiety powyżej 50 roku życia.  

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.