Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wyrzucić katolika

W ostatni weekend na krakowskim Rynku aktywiści inicjatywy „Dość milczenia – stop klerykalizacji Polski” zbierali podpisy pod petycją ws. usunięcia abp. Marka Jędraszewskiego z kapituły najwyższego krakowskiego odznaczenia Cracoviae Merenti. „Podpisz petycję – wyrzuć Jędraszewskiego”

– promują akcję językiem nienawiści i pogardy.

Aktywistom nie tylko chodzi o usunięcie metropolity z kapituły, lecz domagają się też, aby nie było w niej „żadnego przedstawiciela żadnego Kościoła”. W akcji nie chodzi więc o atak na jednego z kościelnych hierarchów, lecz wskazanie kierunku rewolucji inicjowanej przez środowiska „postępowe”. Jednym z jej przejawów ma być czyszczenie przestrzeni publicznej z osób duchownych. Wkrótce podobne akcje będą miały na celu rugowanie z przestrzeni publicznej nie tylko księży, ale każdego, komu bliskie są wartości chrześcijańskie.

Leszek Galarowicz

za:niezalezna.pl


***

Matecki: Człowiek, który zniszczył krzyż w Zielonej Górze działał zgodnie z wezwaniem Nitrasa

„Ktoś mógł powiedzieć, że tego typu wybryki to wybryki chuligańskie, że wypowiedzi Sławomira Nitrasa nie mają z nimi nic wspólnego. Dzisiaj widzimy, że jednak mają coś wspólnego” – stwierdził polityk Solidarnej Polski Dariusz Matecki na antenie Radia Maryja.

„Dokładnie pod koniec sierpnia, kiedy Sławomir Nitras powiedział słowa o opiłowywaniu katolików z ich przywilejów, człowiek, który ściął krzyż, udostępnił ten wpis i napisał pochwalny komentarz w stosunku do Sławomira Nitrasa. Mamy więc bezpośrednie powiązanie, że osoba, która dopuszcza się tego typu przestępstw, uważa Sławomira Nitrasa i to, co mówi, za autorytet i za coś, na czym się mógł opierać” – przekonywał Matecki.

Radny Szczecina zauważył, że profanator i dewastator z Zielonej Góry „postawił sobie za cel niszczenie tego typu miejsc modlitwy”. I oznajmił: „Zabezpieczyłem łącznie kilkadziesiąt wpisów tego człowieka uderzających w katolików, wzywających do agresji, szydzących z polskich świętych, np. ze św. Jana Pawła II”.

Matecki, który jest przewodniczącym Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim, a zarazem prezesem Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu skonstatował: „Kiedy ktoś chce uderzyć w naród polski, w państwo polskie, to uderza w nierozerwalnie związany z tym narodem Kościół katolicki. Tak jest dokładnie w tym przypadku. Cała kultura została w zasadzie zmobilizowana do tego, żeby uderzać w Kościół katolicki, żeby go piętnować, żeby wśród młodzieży Kościół katolicki był – można powiedzieć – niepopularny”.

za:www.fronda.pl

***
W sumie biedne zwiedzione główki... Czy może pół...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.