Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandal! 11 listopada PE przegłosował rezolucję ws. aborcji w Polsce. Zobacz listę hańby

Kiedy Polacy celebrują Narodowe Święto Niepodległości, w Brukseli trwa „grillowanie” naszego kraju i podejmowane są kolejne skandaliczne próby ingerencji w naszą suwerenność. W czasie dzisiejszej sesji plenarnej Parlament Europejski przegłosował rezolucję, w której potępia ubiegłoroczne orzeczenie polskiego TK dot. przepisów aborcyjnych.

Za przyjęciem dokumentu opowiedziało się 373 eurodeputowanych, przeciw było 124.

Rezolucja jest pokłosiem tragedii, do jakiego doszło w szpitalu w Pszczynie. Zmarła tam 30-letnia kobieta w 22. tygodniu ciąży. Środowiska lewicowe natychmiast zaczęły łączyć jej śmierć z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który w październiku ub. roku uznał przepisy pozwalające na aborcję z przyczyn eugenicznych za niezgodne z ustawą zasadniczą. Nic nie zmieniło się jednak w kwestii aborcji w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia matki, która jest w Polsce legalna.

Przegłosowana dziś rezolucja została przygotowana przez największe frakcje w PE: socjaldemokratów (S&D), Europejską Partię Ludową (EPL), Renew, Zielonych i skrajną lewicę.

Początkowo dokument miał dotyczyć sytuacji w Polsce rok po ogłoszeniu wyroku TK. W imieniu S&D poprawki do teksu, uzupełniające dokument o informację na temat śmierci 30-latki, złożył Robert Biedroń.

W rezolucji Parlament Europejski wzywa polski rząd do „zapewnienia, że już żadna kobieta w Polsce nie umrze z powodu tego restrykcyjnego prawa”.

- „Należy zagwarantować dostęp do bezpiecznych, legalnych i bezpłatnych usług aborcyjnych” - czytamy.

Parlament wzywa też Komisję Europejską do „wsparcia aktywistów i aktywistek działających na rzecz praw reprodukcyjnych kobiet, a także do powołania specjalnego wysłannika UE ds. zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw w tym obszarze”. Radę Europy natomiast wzywa do „rozszerzenia zakresu przesłuchań na temat sytuacji w Polsce, na podstawie art. 7 ust. 1 TUE”.

za:www.fronda.pl

***

W Święto Niepodległości polscy europosłowie głosowali… przeciwko Polsce. ZOBACZ LISTĘ TOTALNEJ HAŃBY!

11 listopada, w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Parlament Europejski przegłosował… rezolucję przeciwko Polsce.
Tym razem dotyczy ona kwestii mordowania dzieci nienarodzonych, czego domagają się eurokraci.

Za było 373 europosłów, przeciw 124, a 55 wstrzymało się od głosu. Rezolucję poparło 17 europosłów wybranych do PE przez polskich wyborców.

Przeciw przyjęciu rezolucji przeciwko Polsce głosowali wszyscy europosłowie Prawa i Sprawiedliwości. „Za” rezolucją zagłosowało z kolei 17 przedstawicieli partii będących w opozycji do PiS:

Magdalena Adamowicz,

Bartosz Arłukowicz,

Jerzy Buzek,

Andrzej Halicki,

Krzysztof Hetman,

Danuta Hübner,

Ewa Kopacz,

Elżbieta Łukacijewska,

Róża Thun,

Marek Balt,

Marek Belka,

Robert Biedroń,

Włodzimierz Cimoszewicz,

Łukasz Kohut,

Bogusław Liberadzki,

Leszek Miller,

Sylwia Spurek

Tomasz Frankowski, Jarosław Kalinowski, Janusz Lewandowski i Radosław Sikorski wstrzymali się od głosu.

za:pch24.pl

***
Cóż, można tylko ze smutkiem powtarzać, iż będzie luźniej w kolejce do Domu Ojca... Ale szkoda ludzi. Tych ludzi-którzy... rozluźniają... ową.... kolejkę.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.