Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tomasz Teluk-Homo sovieticus wiecznie żywy

Z zażenowaniem obejrzałem występ posła rosyjskiej Dumy Witalija Milonova na granicy w Bruzgach, w którym zarzucał Polakom łamanie zasad Kościoła katolickiego, brak miłości do bliźniego i antychrześcijaństwo. Oczywiście wszystko na kanwie kryzysu związanego z uchodźcami, który wywołały Białoruś i Rosja.

To z rosyjskiego kierunku przywożono część migrantów, męczono ich na granicy, wykorzystywano, upokarzano i okradano. Rosja moralizuje zwykle w sprawach kryzysów, które sama wywołuje. Już zapomnieliśmy, że w 2014 r. Moskwa wysłała „konwoje humanitarne” na okupowane terytoria Ukrainy, w których zamiast pomocy jechały wojsko, broń i amunicja. Już zapomnieliśmy, że dobroduszny Kreml pomagał PO posprzątać po Smoleńsku. Rosja ma długą tradycję dręczenia ludzi, także swoich obywateli. Gułagów, czystek etnicznych, największych zbrodni w historii ludzkości autorstwa stalinowców. Teraz znów zagraża wolnym narodom Trójmorza, a nad wszystkim unosi się duch homo sovieticus. Człowieka opętanego, cynicznego, pozbawionego godności, wyalienowanego i służącego bezdusznej władzy. Wszystko wskazuje na to, że homo sovieticus wydał kolejne pokolenie swoich następców.

Tomasz Teluk

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.