Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pomoc Kościołowi w Potrzebie naraziła się Facebookowi. Czym dokładnie, nie wiadomo

11 listopada Facebook nałożył drastyczne ograniczenia na kampanię brytyjskiej sekcji organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie promującą petycję wzywającą rząd brytyjski i ONZ do działań przeciwko przemocy seksualnej i przymusowej konwersji na islam kobiet i dziewcząt z mniejszości wyznaniowych w takich krajach jak Egipt, Nigeria i Pakistan.

Kampania ta poprzedzała raport PKWP „Hear Her Cries” (Usłysz Jej Krzyk) opublikowany 24 listopada, który rozpatruje uprowadzenia i gwałty na chrześcijankach dokonywane zarówno przez uzbrojonych ekstremistów, jak i wojujących członków większościowych społeczności religijnych. Biorąc pod uwagę fakt, że ofiarami tych przestępstw padają również przedstawicielki innych mniejszości, np. hindusów, sikhów i jazydów, brytyjska sekcja PKWP uruchomiła akcję wzywającą rząd i społeczność międzynarodową do intensywniejszych działań.

Tymczasem ograniczenia nałożone przez Facebook ograniczyły kampanię PKWP o 90 proc. oraz uniemożliwiły jej korzystanie z WhatsApp i Instagrama. Co więcej, gigant społecznościowy nie poinformował, jakie wytyczne dotyczące publikowania materiałów zostały naruszone, powołując się tylko na otrzymane skargi osób sprzeciwiających się ogłoszeniom PKWP, jak również sugerując, że organizacja zalega z należnymi opłatami (PKWP udowodniła, że nie jest to prawdą). Pomimo to żadne z ograniczeń nie zostało zniesione.

Dyrektor brytyjskiej sekcji PKWP, Neville Kyrke-Smith, skomentował to następująco: „Ograniczając tę kampanię, dwukrotnie odbiera się tym kobietom głos. Odbiera się im głos, kiedy są porywane z domów i zmuszane do mieszkania z porywaczami, a teraz znowu odebrał im go Facebook”.To nie pierwszy raz, kiedy treści katolickie i prawicowe są blokowane na Facebooku.

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.