Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Francja. Trwa wojna z katolikami. Zniszczone kościoły, profanacja Najświętszego Sakramentu

Z niedzieli na poniedziałek 10 stycznia w dwóch kościołach w podparyskiej diecezji Saint-Denis doszło do profanacji, kradzieży i zniszczeń w dwóch kościołach. Podobny przypadek miał miejsce 7 stycznia w kościele Saint Germain w Vitry-sur-Seine w diecezji Creteil.
We wszystkich trzech przypadkach doszło do

profanacji Najświętszego Sakramentu, włamania do skarbonek, kradzieży sprzętu liturgicznego oraz innych zniszczeń.

Kościół Saint-Pierre w Bondy znajduje się w centrum miasta. Otwarty jest od 8 do 20 każdego dnia. Sprawę zbadała policja kryminalna i ekipa techniczna ratusza. We Francji kościoły zbudowane przed 1905 są własnością państwa.

Podobne zdarzenie miało miejsce również w centrum miasta w kościele Saint-Germain-l’Auxerrois w Romainville

Biskup diecezji, Pascal Delannoy we wtorek 11 stycznia w Bondy odprawił mszę wynagradzającą. Dzisiaj natomiast ten sam biskup sprawować będzie Mszę św. wynagradzającą w Saint-Germain-l’Auxerrois.

za:tvrepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.