Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Banderowskie pozdrowienie w wykonaniu Dulkiewicz. W internecie zawrzało

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz postanowiła promować pozdrowienie ukraińskich, banderowskich oddziałów, które w czasie II wojny światowej dopuszczały się licznych ludobójczych zbrodni na Polakach.

"Слава Україні! Slava Ukraini!” – napisała na swym twitterowym koncie Dulkiewicz, by wyrazić własną solidarność z narodem ukraińskim w obliczu zagrożenia rosyjską agresją zbrojną.

Problem w tym, że prezydent Gdańska użyła w tym celu, delikatnie rzecz ujmując, zdecydowanie niewłaściwych słów. Wywołało to ogromne poruszenie wśród internautów i sprowadziło na kontrowersyjną gdańską polityk lawinę krytyki.

Dulkiewicz absolutnie jednak nie zamierzała przyznawać się do ewidentnego błędu i postanowiła z uporem trwać przy swoim, próbując przekonać, zapewne głównie samą siebie, że okrzyk banderowskich zbrodniarzy - który w czasie wojny bywał częstym preludium do najbardziej przerażających masakr na Polakach - ucywilizowała ukraińska rewolucja z pierwszych lat ubiegłej dekady.

Pozostaje tylko z niepokojem czekać, kiedy nadejdzie ten moment, gdy pani Dulkiewicz zacznie okazywać swą solidarność z narodem niemieckim wznosząc nazistowskie pozdrowienie i będzie potem próbowała przekonywać, że uległy one ucywilizowaniu z biegiem czasu.

za:www.fronda.pl

***
Ot, kobiece wzmożenia... Ale dlaczego od razu w wydaniu prezydenta... w dodatku Gdańska?!?...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.