Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"Niemcy nas sprzedały". Sakiewicz ujawnia treść rozmowy z czołowym ukraińskim politykiem

"Rozmawiałem w grudniu z jednym z najważniejszych polityków ukraińskich i on mówił: Niemcy nas sprzedały" - ujawnił w programie "Gość Wiadomości" redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. - Oni sobie wymyślili, że będą używali UE jako młotka do budowania swojej strefy wpływów - dodał.

- Te kraje, które są dotknięte agresją Rosji, taką ekonomiczną, mogą liczyć głównie na państwa spoza UE. Tworzy się nowy podział geopolityczny świata, a za podział w UE odpowiadają Niemcy. Oni niszczą jedność w Unii swoim egoizmem czy wręcz planami imperialnymi podziału stref wpływów - podkreślił w "Gościu Wiadomości" redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

O postawie Niemiec wobec wojny można powiedzieć wiele. Nasi zachodni sąsiedzi są oceniani bardzo krytycznie.

- Rozmawiałem w grudniu z jednym z najważniejszych polityków ukraińskich i on mówił: Niemcy nas sprzedały. Świadomość się pogłębia. Do wielu elit dociera to, że Niemcy prowadzą inną politykę, niż ta, którą mieli na ustach, czyli solidarność europejska, wolność, walka o to, żeby Europa była zbiorem narodów demokratycznych... Oni sobie wymyślili, że będą używali UE jako młotka do budowania swojej strefy wpływów, a taki bandyta jak Putin był im bardzo potrzebny, żeby "mieli tego złego". Tylko, że Putin wymknął się spod kontroli - podkreślił Sakiewicz, dodając:

Rządu w Polsce też nie udało się obalić. Tutaj Tusk okazał się ewidentnie za słaby, "operacja śluza" też nie wypaliła. Polska wsparła Ukrainę, a Ukraińcy się bronili. Nie zawsze te plany, które się kreśli, wychodzą. To wychodzi teraz na jaw.

W ocenie Tomasza Sakiewicza, obojętnie jaki rząd będzie w Niemczech, bardzo trudno będzie rozmontować ten imperialny pomysł podziału stref wpływów w Europie. Czy Niemcy mają szansę na to, by wyjść z twarzą z tego kryzysu?

- Niemcy mają taki pomysł na wyjście z twarzą, żeby kontrolować przekazywanie unijnych pieniędzy i badać praworządność na Ukrainie, nie tylko w Polsce. A "praworządność" będzie polegała na tym, żeby izolować trochę Polskę, żeby rządzili politycy przychylni Berlinowi - odpowiedział redaktor naczelny "GP".

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.