Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Czarzasty mówi o wypowiedzeniu konkordatu. „Zawsze Kościół swoje łapy w łóżko włoży”

– Jeżeli uważamy, że trzeba renegocjować bądź wypowiedzieć konkordat, to siadamy i rozmawiamy – mówił polityk Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Podkreślił, że Lewica „nie chce też religii w szkołach”.
Lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce odniósł się do kontrowersyjnego pomysłu Donalda Tuska o rozdziale Kościoła od państwa.

Tusk: Znaczna część kleru to aparatczycy władzy

– Nie ma innej drogi niż jednoznaczne, natychmiast po wygranych [przez PO – przyp. red.] wyborach przeprowadzenie tego procesu oddzielenia Kościoła od państwa ze wszystkimi tego skutkami – mówił Tusk.

Twierdził też, że Kościół katolicki utracił łączność z wierzącymi Polakami, ale „wierzący są ofiarą, a nie sprawcami tej sytuacji”.

Według Tuska znaczna część duchowieństwa jest „w dużej mierze złożona z funkcjonariuszy władzy”.

– Nie mówiąc już o takich aparatczykach władzy jak Rydzyk– grzmiał Tusk.

Prowokacyjny program Czarzastego

Czarzasty w swoich poglądach na temat Kościoła katolickiego w Polsce poszedł jeszcze dalej. Wspomniał o możliwym zerwaniu więzi Polski ze Stolicą Apostolską.

– Jeżeli uważamy, że trzeba renegocjować bądź wypowiedzieć konkordat, to siadamy i rozmawiamy – deklarował.

– Co to znaczy państwo świeckie? Diabeł tkwi w szczegółach – zaznaczył na wstępie.

Lewicowiec przedstawił szereg kontrowersyjnych postulatów Lewicy na rozwiązanie kwestii Kościoła w Polsce. Czarzasty żąda, by opodatkować Kościół.

– Chcemy, żeby podatki były płacone od takich działalności gospodarczych jak: udzielanie ślubów, pogrzeby, chrzty. Chcemy, aby to było transparentne, a nie pod stołem – postuluje polityk Lewicy.

W wizji Lewicy dotychczasowa organizacja Kościoła miałaby zostać zlikwidowana, a kościołami powinny zarządzać samorządy.

Wyraził też egzotyczną koncepcję socjologiczną, w myśl której dotychczasowa pozycja Kościoła w Polsce ma nie dopuszczać kobiet do „równych z mężczyznami, pełnych praw”.

– Nie będą miały kobiety równych praw z mężczyznami i pełnych praw do momentu, kiedy nie będzie państwa świeckiego. Zawsze Kościół swoje łapy w łóżko włoży – teoretyzował.

za:www.tysol.pl


***

Będzie antykościelny sojusz Tuska z Czarzastym? Andruszkiewicz: „W ogóle mnie to nie dziwi”

Donald Tusk i Włodzimierz Czarzasty mówią jednym głosem w sprawie konieczności "rozdzielenia Kościoła od państwa". - Tusk jest fałszywym człowiekiem, który raz całuje chleb i kreśli na nim znak krzyża, a drugi raz atakuje Kościół. Kiedy trzeba, to jedzie do papieża, innym razem atakuje księży. To jest po prostu kameleon polityczny, który cały czas kłamie - powiedział Adam Andruszkiewicz.

Podczas spotkania z mieszkańcami Stargardu lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk odpowiedział na pytanie, kiedy nastąpi rozdział Kościoła od państwa. - Nie ma innej drogi niż jednoznaczne, natychmiast po wygranych wyborach przeprowadzenie tego procesu oddzielenia Kościoła od państwa ze wszystkimi tego skutkami - powiedział lider Platformy Obywatelskiej. Tusk ocenił, że doszliśmy do momentu, w którym "nastąpił rozdział Kościoła od społeczeństwa".

Sojusz z Czarzastym

Na słowa Tuska zareagował jeden z liderów Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, który w programie WP.pl stwierdził, że "jeżeli uważamy, że trzeba renegocjować bądź wypowiedzieć konkordat, to siadamy i rozmawiamy".

Polityk domagał się ponadto opodatkowania Kościołów. - Chcemy, żeby podatki były płacone od takich działalności gospodarczych jak: udzielanie ślubów, pogrzeby, chrzty. Chcemy, aby to było transparentne, a nie pod stołem - zaznaczył.

Kameleon Tusk

Zapytaliśmy wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza o to, czy jest zaskoczony tym, że Donald Tusk i Włodzimierz Czarzasty mówią jednym głosem w sprawie Kościoła. - W ogóle mnie to nie dziwi. Tusk jest fałszywym człowiekiem, który raz całuje chleb i kreśli na nim znak krzyża, a drugi raz atakuje Kościół. Kiedy trzeba, to jedzie do papieża, innym razem atakuje księży. To jest po prostu kameleon polityczny, który cały czas kłamie - ocenił.

- W Polsce było już bardzo wielu polityków, którzy myśleli, że na walce z Bogiem zbiją kapitał politycznym. Takim politykiem był na przykład Janusz Palikot. Patrząc na to, co się dzieje, to myślę, że Donald Tusk prędzej niż wygra z Kościołem, to skończy na politycznym śmietniku - powiedział.

Opodatkowanie Kościołów

Dopytaliśmy Adam Andruszkiewicza także o to, co sądzi o postulacie Włodzimierza Czarzastego dotyczącym opodatkowania Kościoła. - Myślę, że akurat postkomunistyczna lewica, która jest spadkobierczynią zbrodniczej formacji tępiącej Kościół w Polsce, jest ostatnim podmiotem, który może pouczać Polaków w tych sprawach - zaznaczył.

za:niezalezna.pl


***

Pamiętam, że ongiś "chodziło" takie młodzieżowe powiedzonko: "Starzyście a głupiście"...
Różne myśli przychodzą człowiekowi...
W różnych okolicznościach... kiedy dochodzą skutki chutliwości i wiadomych podszeptów...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.