Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Tego już za wiele”. W warszawskim liceum powstała toaleta dla uczniów transpłciowych i niebinarnych

W LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie powstało nowe pomieszczenie. Oprócz damskiej i męskiej ubikacji, szkoła postanowiła przygotować specjalną toaletę dla uczniów transpłciowych, niebinarnych, czy nieokreślających się. Szkoła potwierdza tę informację i przyznaje, że zrobiono to na prośbę Samorządu Uczniowskiego i za aprobatą Rady Rodziców.

„Tego już za wiele” – napisał publicysta Piotr Woyciechowski.

W internecie pojawiła się informacja, ze w warszawskim liceum powstała nowa łazienka, która przeznaczona jest dla osób niebinarnych i transpłciowych. Decyzję szkoły skomentował na Twitterze publicysta Piotr Woyciechowski. „To nie fejk. W LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie uroczyście otwarto klozet dla niebinarnych i transpłciowych dzieciaków” – napisał Woyciechowski. „Tego już za wiele. Stop deprawacji młodzieży” – dodał, jednocześnie domagając się dymisji dyrektor placówki, Magdaleny Kozery.

Pojawiającą się w przestrzeni internetowej informację o powstaniu nowej łazienki, potwierdziła dyrekcja szkoły. Magdalena Kozera poinformowała, że z prośbą o utworzenie toalety dla osób, które z różnych przyczyn nie czują się komfortowo w ogólnodostępnych toaletach uczniowskich, damskich i męskich, zwrócili się w ubiegłym roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

„Po konsultacjach z nauczycielami i zespołem pedagogiczno-psychologicznym przychyliliśmy się do tej prośby, ponieważ uznaliśmy, że jest to niewielka zmiana, która może mieć istotny wpływ na poprawę komfortu i zdrowia psychicznego naszych uczniów, które uległo w naszej ocenie znacznemu pogorszeniu w ostatnich latach, zwłaszcza po trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii i nauki zdalnej” – przekazała dyrektor placówki.

Jako argument Kozera podała potrzebę stworzenia przestrzeni odosobnienia, w której uczniowie będą mogli w przerwach między lekcjami odpocząć od szkolnego hałasu i zgiełku, spędzić chwilę w samotności oraz w poczuciu niezakłóconego komfortu i prywatności. Dyrektor liceum zaznaczyła, że nowe pomieszczenie nie jest dedykowane wyłącznie osobom niebinarnym i mogą z niego korzystać wszyscy potrzebujący. Dodała również, że decyzję o takim przeznaczeniu jednego ze szkolnych pomieszczeń zaakceptowała Rada Rodziców.

za:www.stefczyk.info

***

Uff, jaka ulga,że już nie jestem warszawianinem...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.