Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Odpowiedzialność targowicy

Rafał Trzaskowski jest szczery do bólu. Mam nadzieję, że Polska będzie miała ciągle kłopoty w zdobyciu należnych jej pieniędzy, obiecano mi to – w istocie to dał do zrozumienia swoją ostatnią wypowiedzią o „stawianiu dodatkowych warunków” przez Komisję Europejską w sprawie funduszy dla Polski. Politycy PO nie ukrywają, że rola współczesnej targowicy bardzo im odpowiada.

Sypią się ordery w Berlinie, z zachwytu cmokają w Brukseli – znane z naszych dziejów bezwstydne współdziałanie z zewnętrznymi siłami, w imię partykularnych interesów i własnych karier, nazywają demokratycznym. To zresztą stary mechanizm w polityce: odbierać słowom ich właściwe znaczenie i używać haseł do ukrycia własnych podłości. Ale coraz częściej słychać głosy: król jest nagi. W ostatnim wywiadzie Georgette Mosbacher, byłej ambasador USA w Polsce, pada to dobitnie: przywódcy UE powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za narażanie Europy na śmiertelne niebezpieczeństwo. Ta myśl amerykańskiej polityk uderza trafnością. „Co oni sobie myśleli?!” – mówi wprost o liderach UE. To samo dotyczy polityków Platformy – co oni sobie myślą? Naprawdę sądzą, że Polacy nigdy ich nie pociągną do odpowiedzialności?

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl


***

Były poseł PSL: Trzaskowski to człowiek szkolony, by działać wbrew polskiej racji stanu

Były poseł PSL Bogdan Pęk zarzucił prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu, że ten działa przeciwko polskiej racji stanu.

Dawny senator PiS zauważył na antenie Polskiego Radia 24, że w Polsce „wyhodowano partie polityczne”, które opierając swe działania na ścisłej współpracy z Niemcami podejmują działania charakterystyczne dla targowiczan.

Bogdan Pęk do jednej z takich osób zaliczył również byłego kandydata z ramienia Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta RP - Rafała Trzaskowskiego.

„To człowiek wyselekcjonowany, wyszkolony, działający wbrew polskiej racji stanu. Skandalicznym przykładem tego jest jego ostatnia wypowiedź, w której twierdził, że rozmawiał z panią Ursulą von der Leyen, żeby Komisja Europejska wysunęła jednak dodatkowe żądania w stosunku do Polski i by KPO nadal nie przyznawać” – powiedział wieloletni parlamentarzysta PSL, LPR czy PiS.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.