Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Biden uhonorował grupę aktywistów aborcyjnych. Dostali zaproszenie do Białego Domu

Organizacja proaborcyjna, która rekrutuje uczniów, aby zostali aborcyjnymi aktywistami oraz organizowali agresywne protesty, dostała zaproszenie do Białego Domu.
Zaproszenie dla organizacji Generation Ratify odkryli rodzice z organizacji Parents Defending Education, walczący o swoje prawa i ochronę dzieci. Informację podał też, zaalarmowany przez rodziców, Fox News w oparciu o komunikat umieszczony na stronie internetowej Generation Ratify.

„Kilka dni temu otrzymałam zaproszenie z Biura Zaangażowania Publicznego Białego Domu i Rady Polityki ds. Płci na osobiste spotkanie na temat znaczenia dostępu do aborcji i innej opieki reprodukcyjnej dla młodych ludzi” – napisała dyrektor wykonawczy Generation Ratify, Rosie Couture.

Generation Ratify niedawno zachęcała uczniów do organizowania strajków szkolnych, aby zaprotestować przeciwko prawdopodobieństwu, że Sąd Najwyższy USA obali aborcyjny precedens Roe v. Wade. Jak wiadomo, poparcie prezydenta Bidena oraz jego administracji jest wyjątkowo silne w temacie aborcji. Niejednokrotnie pojawiały się ostrzeżenia, że prawa wszystkich Amerykanów są zagrożone, jeżeli kobietom już nie będzie wolno dokonywać aborcji.

Rząd Bidena niejednokrotnie popierał inicjatywy aborcyjne. Wiceprezydent Kamala Harris dwa tygodnie wcześniej również uhonorowała aborcjonistów podczas wirtualnego spotkania w Białym Domu.

Grupa rodziców Parents Defending Education oświadczyła, że ​​administracja Bidena powinna skupić się na poprawie edukacji podstawowej, a nie na aktywizowaniu uczniów do działań politycznych.

„Po pandemii krajowe wskaźniki analfabetyzmu są na historycznie wysokim poziomie, a wiele dzieci straciło cały rok nauki” – powiedziała Fox News przewodnicząca organizacji rodziców, Nicole Neily. „Zamiast rozwiązać ten ważny problem, administracja Bidena wspiera aktywistów, którzy zachęcają dzieci do opuszczania szkól i brania udziału w protestach. Potrzebujemy administracji nastawionej na edukację, a nie na aktywizm” – dodała.

Celem organizacji jest zachęcenie ich do organizowania protestów w popierających aborcję i kontaktowania się z politykami w sprawie ustawodawstwa i nie tylko. Generation Action skierowana jest do młodych ludzi, zwłaszcza uczniów szkół średnich.

Według informacji podanej przez Katolicką Agencję Informacyjną w USA po jednym z ostatnich agresywnych protestów okręg szkolny w New Jersey ukarał 14 uczniów szkół średnich za atak na koleżankę z klasy za jej postawę pro-life.

„Dzięki niekonstytucyjnemu, antyaborcyjnemu ustawodawstwu, ogarniającemu legislatury stanowe i Sąd Najwyższy, który odmawia przestrzegania Konstytucji, młodzi ludzie są pozbawiani przynależnych im praw do opieki zdrowotnej i autonomii cielesnej” – czytamy na stronie internetowej Generation Action.

Na swojej stronie organizacja wymienia również kilkadziesiąt swoich oddziałów na terenie całych Stanów Zjednoczonych, deklarując, że „potrzebują masowej mobilizacji młodzieży do obrony i rozszerzenia dostępu do aborcji”.

Według Fox News Biały Dom nie odpowiedział na zapytanie odnośnie tego zaproszenia.

Sondaże konsekwentnie pokazują, że większość obywateli popiera silną ochronę prawną nienarodzonych dzieci w Ameryce – większą niż pozwala na to precedensowy wyrok Roe v.Wade.

za:opoka.org.pl

***

Stały smutek-bida za Bidena...
Co się dzieje z USA?...
Gdzie ta - dawna - wielkość cywilizacyjna i duma?...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.