Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Legalna aborcja” do 12. tygodnia ciąży? Nieludzki projekt ustawy w Sejmie przedstawi Marta Lempart

Na kolejnym posiedzeniu Sejmu zaplanowanym na 22 i 23 czerwca ma odbyć się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy „liberalizującej aborcję” – wynika ze wstępnego porządku obrad opublikowanego na stronie Sejmu. Wnioskodawca chce, aby aborcja była legalna do 12. tygodnia ciąży.

Zgodnie ze wstępnym porządkiem obrad na zaplanowanym w dniach 22-23 czerwca posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu „ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży i innych prawach reprodukcyjnych”, który pod koniec marca złożył Komitet Legalna Aborcja Bez Kompromisów.

Projekt ustawy, który podpisało 201 tysięcy 735 osób, zakłada m.in. możliwość zabijania nienarodzonych w ramach świadczeń finansowanych przez NFZ do 12. tygodnia ciąży, bez pytania pacjentki o powód oraz możliwość uśmiercenia dziecka po 12. tygodniu w przypadku „wykrycia wad płodu lub gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego”.

Projekt uchyla przepisy karne przewidujące odpowiedzialność lekarzy i osób trzecich za przeprowadzanie aborcji czy pomoc w tym; wprowadza sankcje dla podmiotów leczniczych za nieuzasadnioną odmowę aborcji; nakłada obowiązek na dyrektorów szpitali do zatrudniania podwykonawców w przypadku odmowy aborcji z powodu klauzuli sumienia przez wszystkich lekarzy pracujących w placówce; upraszcza procedury sprzeciwu pacjenckiego od odmowy lekarza; rozszerza program badań prenatalnych m.in. o test PAPP-A (pozwalający oszacować prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z chorobą genetyczną) na wszystkie pacjentki w ciąży.

Przedstawicielką Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej jest liderka Strajku Kobiet Marta Lempart. Zaś w skład komitetu wchodzą przedstawicielki Strajku Kobiet, Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Aborcyjnego Dream Teamu, Łódzkich Dziewuchy Dziewuchom, Wielkiej Koalicja za Równością i Wyborem, Centrum Praw Kobiet, Kobiet w Sieci, Akcji Demokracja, a także Lewicy, Zielonych i PPS.

Obecnie w Polsce aborcja jest obecnie dopuszczalna w dwóch przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety lub gdy powstała w wyniku czynu zabronionego (gwałt, kazirodztwo).

za:pch24.pl/legalna-aborcja-do-12-tygodnia-ciazy-nieludzki-projekt-ustawy-w-sejmie-przedstawi-marta-lempart


***

Swoisty "nawyk" do mordów - z genów czy z aktualnych uwiedzeń przez Zło?...  Odbite w lustrze?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.