Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Kanibalizm”. Szokujące. Jezuita zaatakował... Eucharystię i Boże Ciało

W święto Bożego Ciała jezuita z Polski zaszokował swoją wypowiedzią o Ciele i Krwi Chrystusa i "kanibalizmie" katolików.
W tym tygodniu, w czwartek Kościół katolicki obchodził Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jednym z nierozłącznych elementów "Bożego Ciała" jest uroczysta procesja, która przechodzi ulicami polskich miast i mniejszych miejscowości. Jest to tradycja, która od lat jest kontynuowana w Polsce.

Jednak w trakcie "Bożego Ciała" na portalu "Więź" pojawił się szokujące tekst jezuity o. Wacława Oszajcy.
 
Zakonnik określił procesje mianem kiczowatej, totemicznej i zaciągającej feudalizmem.

Z kolei redaktor serwisu Pch24.pl – Paweł Chmielewski wskazał, że słowa o. Oszajcy są "bluzgiem wymierzonym w uroczystość Bożego Ciała" i podkreśla, że tekst może wzbudzać "obrzydzenie u wierzącego katolika".

W swojej publikacji jezuita stwierdził, że Kościół katolicki powinien porzucić dotychczasową formę pobożności eucharystycznej, a przyjmowanie Komunii św. nazywa "kanibalizmem".

O. Oszajca napisał, że "niechrześcijanin" biorąc udział w Uroczystości Bożego Ciała mógłby pomyśleć, że "trafił na symboliczną, bo symboliczną, ale jednak ucztę kanibali".

"Jak wszystko na tym Bożym świecie, również ta uroczystość i związana z nią procesja ma swoją ciemną stronę. Przykładem jest tumult toruński, o którym w swoim czasie mówiła cała Europa. Nie dotyczył on co prawda Bożego Ciała, ale kultu Eucharystii" – opisywał o. Wacław Oszajca na łamach "Więzi".

 "Poza tym przyznajmy: Boże Ciało, jak też Palmowa Niedziela, Wielki Czwartek, a zwłaszcza Wielki Piątek, były kiedyś dniami szczególnego zagrożenia dla Żydów. Wielkie kłamstwo o chrześcijańskiej krwi do macy, obwinianie wyznawców judaizmu, że „zabili naszego Pana Jezusa”, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale dawały niestety chrześcijanom mocny asumpt do wszczynania pogromów" – czytamy w artykule.

"Sacrum to Bóg, a Jego środowiskiem życia, Jego Ciałem, i Krwią, i Słowem, Jego monstrancją okazuje się cały Wszechświat" – podsumował o. Oszajca.

za:www.tysol.pl

***

Zadaniowany czy...nawiedzony?...
Tak czy siak-na jedno wychodzi.
A właściwie - na jeden... kierunek wychodzi... Brrr...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.