Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Absurdy Tuska. „Kościoły to biura poselskie PiS-u”

Uratowanie planety – to najważniejsze wyzwanie na przyszłość, o którym Donald Tusk mówił w czasie pierwszego spotkania z cyklu „MeetUp Nowa Generacja”. Lider PO mówił jednak wiele o bardziej abstrakcyjnych sprawach. Przekonywał m.in., że po kolejnych wygranych wyborach PiS wprowadzi zakaz rozwodów, a kościoły porównywał do biur posłów partii rządzącej.

„MeetUp Nowa Generacja” to inicjatywa środowiska Donalda Tuska będąca w opozycji do Campusu Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej spotkał się w Gołkowicach Górnych w Małopolsce z uczestnikami pierwszego z serii spotkań. Tam przekonywał, że w Małopolsce „jak w soczewce” widać „jak szczególnie zła polityka wkracza z buciorami w życie zwykłych ludzi”. Odniósł się przy tym do poglądów małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak.

- „To właśnie ta pani kurator Nowak stała się symbolem PiS-wskiej polityki, i to w wielu wymiarach. To przecież według niej Mickiewiczowskie Dziady, wystawione w Krakowie, to cytuję: plugastwo spod znaku czerwonej błyskawicy” - mówił Tusk.

W ten sposób nawiązał do „Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Mai Kleczewskiej, w których, cytując za „Gazetą Wyborczą”, „Konrad jest kobietą, reżyserka splotła Mickiewicza z Marszem Niepodległości, Strajkiem Kobiet i paradami równości, obrzędy odprawiane są przez prawicowych hunwejbinów”.

Polityk odniósł się również do kazania abpa Jędraszewskiego, który przypomniał sławny esej Donalda Tuska, w którym stwierdził on, że „polskość to nienormalność”.

- „To nie pierwszy raz, kiedy abp Jędraszewski chce potwierdzić tą bardzo smutną prawdę, że zła polityka zawłaszcza przestrzeń zwykłych ludzi - czy to jest dom opieki, teatr, szkoła, kościół, media publiczne” - stwierdził.

Tusk przekonywał też, że po następnych wygranych wyborach Prawo i Sprawiedliwość zakaże rozwodów.

- „Chcielibyśmy, jak idziemy do kościoła, żeby ludzi łączyła tam wiara, miłość, żeby idąc do kościoła, ludzie nie mieli wrażenia, że idą do biura poselskiego PiS-u, a dzisiaj przecież w bardzo wielu miejscach tak to wygląda”

za:www.fronda.pl

***

Bieda... bieda... Przez ...mózg do duszy?...                                                                                                            Szkoda tych ludzi- kolejnej lansowanej wersji "postępu"...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.