Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Naukowość” postępowców. Uczelnia odwołała wykład w obawie przed agresją subkultury LGBT

Na Berlińskim uniwersytecie odwołano wykład biologa, który miał odpowiedzieć na pytanie „dlaczego w biologii istnieją tylko dwie płcie?”.
Powodem była obawa władz uniwersyteckich o bezpieczeństwo słuchaczy i prowadzącej. Jak zadeklarowała uczelnia, wobec zapowiedzianych protestów lewicowej młodzieży, możliwe było, że komuś stanie się krzywda.

Zdarzenie potępił niemiecki Trybunał Konstytucyjny.

– Incydent jest problematyczny, ponieważ uniwersytet ma obowiązek chronić wolność akademicką – komentował odwołanie wykładu sędzia tej instancji, Peter M. Huber. – Bez wymiany różnych stanowisk nie jest możliwy postęp. Uczelnie muszą się tak zorganizować, aby w przyszłości nie odwoływać już imprez z powodu obaw o bezpieczeństwo – dodał prawnik w podcaście „Einspruch”, publikowanym na łamach „Franfurter Allgemeine Zeitung”.

„Pod etykietą cancel culture” nagromadziły się w ostatnich latach przypadki, w których wyrażanie opinii na uniwersytetach „próbuje się tłumić”, wskazał rozmówca zaodrzańskiego medium. Zdaniem Hubera zagrożenia dla wolności słowa i dyskusji akademickiej należy intensywnie obserwować i koniecznie podjąć działania naprawcze.

Odwołanie wykładu skomentował również dziennik „Die Welt”. „Dekadencja społeczeństwa liberalnego przejawia się w tym, że wąsko myślący ideolodzy potrafią nie dopuścić do wyrażenia faktów empirycznych, które zaburzają ich światopogląd”, czytamy na łamach popularnego pisma. „Koniec wolności poglądów i nauki następuje wtedy, gdy uniwersytet nie chroni już swoich członków, pracowników naukowych i studentów, przed fanatycznymi gorliwcami. Uniwersytet Humboldtów ma pod tym względem szczególnie niechlubną historię”, przypomniała gazeta, nawiązując do ideologicznego terroru, jaki na uczelni zasiali zwolennicy hitleryzmu.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.