Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Trzaskowskiemu nie pasuje Marsz Powstania Warszawskiego. Uważa, że to "manifestacja polityczna"

Dla Rafała Trzaskowskiego Marsz Powstania Warszawskiego, który 1 sierpnia ma przejść ulicami Warszawy, jest... "manifestacją polityczną". Tak właśnie prezydent Warszawy postrzega zgromadzenie, które ma na celu przypomnieć o bohaterstwie Warszawiaków w 1944 roku. Wczoraj Sąd Okręgowy

uchylił decyzję wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodę na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego stowarzyszeniu Roty Marszu Niepodległości do 2024 roku. Tym samym przychylił się do odwołania złożonego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Prezes Stowarzyszenia Roty Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział, że marsz 1 sierpnia, mimo takiej decyzji sądu, się odbędzie. "Zgłosiliśmy go w trybie normalnym" - zaznaczył.

Dlaczego Trzaskowskiemu przeszkadza Marsz Powstania Warszawskiego? Uważa, że to... polityka.

- Dla mnie najważniejsze jest to, że 1 sierpnia to moment, gdy o godzinie 17 powinniśmy uczcić w ciszy, a nie organizować jakiekolwiek manifestacje polityczne. To jest zdanie, które popiera większość warszawiaków. Myśmy stali na jasnym stanowisku: to zgromadzenie nie ma charakteru cyklicznego i sąd to potwierdził - powiedział dziś Trzaskowski, dodając:

    Wszystkich namawiam i apeluję, żebyśmy tego dnia byli razem, a nie starali się dzielić polskie społeczeństwo i organizować manifestację o charakterze czysto politycznym

Prezydent Warszawy, który na paradzie równości mówił, że "Warszawa jest dla wszystkich", sukcesywnie próbuje zablokować organizacje patriotycznych marszów. Poprzednio podobne ruchy włodarza stolicy obserwowaliśmy w przypadku Marszu Niepodległości.Pierwszy raz, w czwartek, Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił odwołanie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego od decyzji wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodę na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego stowarzyszeniu Roty Marszu Niepodległości do 2024 roku. W piątek Sąd Apelacyjny uchylił decyzję SO i sprawa wróciła do niższej instancji, która przychyliła się tym razem do odwołania złożonego przez Prezydenta Warszawy.

za:niezalezna.pl

***

...Sąd polski czy... warszawski?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.