Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katolicki nauczyciel aresztowany za... „brak poszanowania dla ideologii gender”

„Moja wiara jest mi bardzo bliska i nikt ani nic mnie nie zmusi do tego, żebym postępował wbrew jej zasadom”. Katolicki nauczyciel aresztowany za... „brak poszanowania dla ideologii gender”
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w Irlandii doszło do… aresztowania katolickiego nauczyciela.

Powód? Oczywiście „brak poszanowania dla ‘jedynie słusznej’ ideologii gender”, bowiem Enoch Burke, nauczyciel języka niemieckiego i historii, odmówił jednemu z „transpłciowych uczniów” zwracania się do niego (do niej?) za pomocą „zaimka neutralnego płciowo”(„they”); chodziło o chłopaka uważającego się za dziewczynę.

Nauczyciel stwierdził, że „jako katolik nie zgadza się z wytycznymi ideologii gender, a zatem zwracanie się do chłopca uważającego się za dziewczynę za pomocą ‘neutralnych płciowo’ zaimków byłoby wbrew Pismu Świętemu, a także pozostawałoby niezgodne zarówno z nauczaniem Kościoła katolickiego, jak i z zasadami etyki przyjętymi w irlandzkiej szkole”.

W sierpniu nauczyciel dowiedział się, że „został zawieszony w prawach wykonywania zawodu”, jednak nie odebrano mu pensji. Mimo tej informacji wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pojawił się w pracy; 5 sierpnia w szkole pojawił się patrol policji, który go aresztował i przewiózł do budynku sądu w Dublinie.

Sędzia, zwracając się do nauczyciela, nakazał mu uszanowanie decyzji szkoły w kwestii zwracania się do uczniów.

Ten wyjaśnił, że został niesłusznie zawieszony, podkreślił też, że w żaden sposób nie naruszył obowiązującego prawa. Powiedział także, że sprawa jego aresztowania jest jedynie dowodem na „pogardę dla wyznawanej przez niego wiary katolickiej”.

„To niedorzeczne, że się tu znalazłem. Kocham moją szkołę, a jestem tu dlatego, że nie chciałem chłopca nazwać dziewczyną. Moja wiara jest mi bardzo bliska i nikt ani nic mnie nie zmusi do tego, żebym postępował wbrew jej zasadom”, podkreślił Enoch Burke, który do tej pory ma opinię znakomitego, kompetentnego i bardzo lubianego przez uczniów wykładowcy.

za: bialykruk.pl


***
Ongiś niszczono ludzi za nieokazywanie stosownego entuzjazmu dla  tow. Stalina i....w ogóle komunizmu. Teraz....
Szatańskie wzmożenia!
Żal ludzi.
Owładnianych, ogłupianych... Niszczących i niszczonych zarazem.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.